Ayşegül Atik Öldü mü ? Ayşegül Atik Kimdir


Ünlü oyuncu Ayşegül Atik ölüm haberiyle sevenlerini yasa boğdu.

 

 

Tiyatro başta olmak üzere sanat dünyasını yıkan haber sonrası “Ayşegül Atik’in hastalığı neydi, neden vefat etti?” sorusunun cevabı merak edilip araştırılanlar arasında yer alıyor. Peki, Ayşegül Atik’in hastalığı neydi? İşte, sevenlerini yıkan haberle ilgili detaylar…

 

 

Ayşegül Atik hayatını kaybetti! Tiyatro başta olmak üzere sanat dünyasını hüzne boğan haber sonrası gözler vefat haberinin detaylarına çevrildi. En çok merak edilip araştırılanlar arasında ise “Ayşegül Atik’in hastalığı neydi?” ve “Ayşegül Atik neden öldü?” sorularının cevabı yer alıyor. Üzücü haberle ilgili detayları sizler için haberimizde derledik. İşte merak edilenler…

 

Aşyegül Atik TRT Arşivleri – 1 Video

 

Ayşegül Atik TRT Arşivleri 2 Video

 

Bir Alışveriş Bir Fiş

 

 

 

AYŞEGÜL ATİK KİMDİR ? 

 

Ayşegül Atik ya da Mürşide Ayşegül Arsoy (1948, Ankara – 9 Haziran 2020, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, senarist ve tiyatrocu.

1948 yılında doğdu. Asıl adı Mürşide Ayşegül Arsoy’dur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Füsun Demirel, Defne Yalnız ve Sema Çeyrekbaşı gibi isimlerle aynı sınıfta okudu. Devlet Tiyatrosunda başta GömüEzgiler EzgisiCeza KanunuYollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978’de Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı. Eski eşi Ali Atik ve Levent Kırca’yla TRT tek kanal iken çeşitli skeçlerde yer aldı. Daha sonra En Son Babalar Duyar gibi çeşitli dizilerde oynadı.

 

 

En son, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev aldı. Atik, 9 Haziran 2020’de İstanbul’da uzun süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle 72 yaşında öldü.[2] Cenazesi İstanbul’daki Erenköy Galippaşa Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Başıbüyük Mezarlığı’na defnedildi.

 

 

 

 

 

 

 

Filmler ve TV şovları

En Son Babalar Duyar :

Yayın tarihiEylül 2002 – 30 Aralık 2006
Görüntü yönetmeniMustafa Nuri Eser
 
Ayşegül Atik ( Şükran )
 
 
 
 
Yayın tarihi5 Temmuz 2010 – 24 Aralık 2010

 

 

Taşı Toprağı Altın :

 
 
 
 
Ali Kundilli : 
 
 
 
 
 

AYŞEGÜL ATİK EVLİMİ ?

Ali Atik, 1977 yılında oyuncu Ayşegül Atik ile evlendi. 2002 yılında boşandı. Alper ve Argun Atik adlarında iki oğlu vardır. Ali Atik, Kasım 2004 yılında yapılan sunuculuğunu Seray Sever’in yaptığı “Ünlüler Çiftliği” yarışmasına katıldı.

 

 

Ayşegül Atik
Doğum Mürşide Ayşegül Arsoy
1948
Ankara, Türkiye
Ölüm 9 Haziran 2020 (72 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Meslek Oyuncu, yönetmen, senarist, tiyatrocu
Etkin yıllar 1978-2010
Evlilik Ali Atik (e. 1977-2002)
Çocuk(lar) 2

 

 

AYŞEGÜL ATİK NEDEN VEFAT ETTİ?

Uzun süredir kanser tedavisi gören ünlü oyuncu Ayşegül Atik, Bodrum’da dün gece kalp krizi sonucu vefat etti.

Kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Ali Atik’den iki çocuğu bulunan Arsoy’un vefatını, aileyi yakından tanıyan A. Faruk Urfalı duyurdu:

“Değerli sanatçı abim Ali Atik’in eşi, çocukları arkadaşlarım Alper ve Argun Atik’in anneleri Türk tiyatrosunun, sinemasının ve Tv dünyasının ünlü sanatçısı Ayşegül Arsoy ( Atik ) uzun suredir rahatsızlığından dolayı tedavi görüyordu ve bu gece Hakk’ın rahmetine kavuşmuş. Ayşegül Hanım’a Allah’tan rahmet, Atik ailesine baş sağlığı diliyorum. Seni unutmayacağız Ayşegül Hanım… Mekanın cennet olsun…”

 
error: İçerik korunuyor !!!