TikTok etik kurallar sözleşmesi imzaladı

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Sosyal medya platformları, nefret söylemlerine karşı önlem alıyor. TikTok etik kurallar sözleşmesi ile bu konudaki stratejisini genişletiyor.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

TikTok etik kurallar sözleşmesi ile denetimi artırıyor

 

Son yılların en hızlı yükseliş gösteren sosyal medya platformu TikTok, hizmet stratejisini de sürekli olarak güncelliyor. Bu güncellemeler ile kullanıcıların duyduğu güvenin artırılması hedefleniyor.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

Çin merkezli sosyal medya devi TikTok bu amaçla, Avrupa Birliği tarafından yayınlanan nefret söylemi etik kuralları sözleşmesine imza attı. Bu sözleşmeyle TikTok’da kullanıcıların ırkçı ve nefret söylemlerinde bulunmalarına izin verilmeyecek. Ayrıca asılsız bilgilendirmeler de TikTok’un savaş açtığı içerikler arasında yer alacak.

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

TikTok’ta AB ilişkilerinden sorumlu isim olan Theo Bertram, etik kurallar sözleşmesini imzaladıkları için gururlu olduklarını söyledi. Aslında 2016 yılında yayınlanan bu sözleşme, platformların iç denetimlerini artırmayı hedefliyor.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

2016 öncesinde sosyal medyada nefret söylemlerinin kaldırılma oranı yüzde 40 iken, 2016 sonrasında bu oran yüzde 90’a yükseldi. Sosyal medya devlerinin bu konuda sorumluluğu alması, daha güvenli ve daha ‘iyi’ bir internet için büyük bir öneme sahip.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

[adinserter name="yazı içi reklam"]

[adinserter name="Görüntülü Yatay Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Kare Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Dikey Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Yatay 728 x 90"]

[adinserter name="Kare Görüntülü Reklam 300 x 250"]
error: İçerik korunuyor !!!