TikTok etik kurallar sözleşmesi imzaladı

 

 

Sosyal medya platformları, nefret söylemlerine karşı önlem alıyor. TikTok etik kurallar sözleşmesi ile bu konudaki stratejisini genişletiyor.

 

 

TikTok etik kurallar sözleşmesi ile denetimi artırıyor

 

Son yılların en hızlı yükseliş gösteren sosyal medya platformu TikTok, hizmet stratejisini de sürekli olarak güncelliyor. Bu güncellemeler ile kullanıcıların duyduğu güvenin artırılması hedefleniyor.

 

 

Çin merkezli sosyal medya devi TikTok bu amaçla, Avrupa Birliği tarafından yayınlanan nefret söylemi etik kuralları sözleşmesine imza attı. Bu sözleşmeyle TikTok’da kullanıcıların ırkçı ve nefret söylemlerinde bulunmalarına izin verilmeyecek. Ayrıca asılsız bilgilendirmeler de TikTok’un savaş açtığı içerikler arasında yer alacak.

 

 

TikTok’ta AB ilişkilerinden sorumlu isim olan Theo Bertram, etik kurallar sözleşmesini imzaladıkları için gururlu olduklarını söyledi. Aslında 2016 yılında yayınlanan bu sözleşme, platformların iç denetimlerini artırmayı hedefliyor.

 

 

2016 öncesinde sosyal medyada nefret söylemlerinin kaldırılma oranı yüzde 40 iken, 2016 sonrasında bu oran yüzde 90’a yükseldi. Sosyal medya devlerinin bu konuda sorumluluğu alması, daha güvenli ve daha ‘iyi’ bir internet için büyük bir öneme sahip.

 error: İçerik korunuyor !!!