Kredi yapılandırması gelecek mi? VakıfBank HalkBank Ziraat Bankası 12 ay ödemesiz kredi paketi

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Devlet bankalarından kredi çeken vatandaşların merak ettiği yapılandırma süreci internet sorgulanıyor.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinin Haziran ayının ilk günlerinde edindiği bilgilere göre daha önce konut kredisi almış kişilerin bu yeni kredi paketinde verilen faizle yeniden yapılandırmanın söz konusu olmadığı öğrenildi.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

Konuyla ilgili şu an için herhangi bir gelişme bulunmuyor.

6 AY ÖDEMESİZ OLURSA

300 bin liralık bir konut kredisi 180 ay vadeli çekilmek istendiğinde konut eğer sıfırsa 6 ay ödemesiz kredide aylık taksit 2 bin 930 lira olacak. 
Toplam geri ödeme 509 bin 807 lira olacak. Konut ikinci el ise 6 ay ödemesiz kredi çekilirse aylık taksit 3 bin 148 liraya denk gelecek. 
Toplam geri ödeme miktarı da 547 bin 774 liraya ulaşacak. Sıfır konutta faiz yüzde 0.64, ikinci elde ise yüzde 0.74. 6 ay geri ödemesiz olduğunda taksit 
ödemesi 174 ay yapılacak.


[adinserter name="Görüntülü Kare Esnek"]

Sıfır veya ikinci el konutta 12 aya kadar ödemesiz kredi çekilebilecek. 180 ay vadeli 300 bin liralık konut kredisi eğer 12 ay ödemesiz çekilmek
istenirse sıfır konutta taksit 3 bin 57 liraya denk gelecek. İkinci el konut için 12 ay geri ödemesiz kredi çekilirse de aylık taksit 3 bin TL.


[adinserter name="Görüntülü Dikey Esnek"]

284 lira taksit ödenecek. Sıfır konutta geri ödeme toplam tutarı 513 bin 551 lire olacak. İkinci el konutta ise toplam geri ödeme 551 bin 775’e ulaşacak. 
Sıfır konutta 6 ay geri ödemesiz seçeneğinde aylık taksit 127 lira daha az, toplam geri ödeme de 3 bin 744 lira daha az oluyor. İkinci el konutta ise 6 ay 
geri ödemesiz kredi seçeneğinde aylık taksit 12 ay ödemesiz seçeneğine göre 136 lira daha az oluyor. Toplam geri ödemede 4 bin lira azalıyor.

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

[adinserter name="yazı içi reklam"]

[adinserter name="Görüntülü Yatay Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Kare Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Dikey Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Yatay 728 x 90"]

[adinserter name="Kare Görüntülü Reklam 300 x 250"]
 

 

error: İçerik korunuyor !!!