Mahkemeden WhatsApp Kararı

Mahkemeden WhatsApp Kararı

Ankara 4’üncü İdare Mahkemesi, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın gizlilik kararı sonrası açılan davada Rekabet Kurumunu haklı buldu.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

4’üncü İdare Mahkemesi, Whatsapp’ın tedbir kararına itirazını reddetti. Kullanıcıların verilerinin 8 Şubat’tan itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik tedbir kararına yapılan itirazda Mahkeme, Rekabet Kurumu’nu haklı buldu. Rekabet Kurulu, 11 Ocak’ta Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 8 Şubat’tan itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği uygulamaya geçici tedbir kararı alınmasına karar vermişti.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Facebook ve WhatsApp tarafından da geçici tedbir kararının iptali istemiyle dava açıldı. Ankara 4’üncü İdare Mahkemesi ise geçici tedbir kararının itirazını reddetti. Soruşturma sonucunda bu verilerin tekrar geriye alınması ve kullanılmasından kişisel verilerin korunmasına aykırı olabileceği belirtildi. Bunun telafisi olmayan durumları ortaya çıkabileceğine dikkat çekildi. Geçici tedbir kararı alınmasında hukuka ve mevzuata aykırılık bulunmadığı sonucuna varıldığı kaydedildi.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 25]

error: İçerik korunuyor !!!