Bedelli askerlik 2020 ne kadar?

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

2020 bedelli askerlik tarihleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bedelli askerlik ve bazı terhisler bir süreliğine ertelenmişti. Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte yeni tarihler paylaşıldı. Peki, bedelli askerlik ne zaman başlayacak ve ücreti ne kadar?

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Bedelli askerlik süreci ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süredir kışlalara yeni asker alınmama kararı alınmıştı. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte de bedelli yapacakları yakından ilgilendiren tarihler paylaşıldı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

2020 BEDELLİ ASKERLİK NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Savunma Bakanlığının atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetlerinin 1 Haziran’da, celp işlemlerinin 5 Haziran’da, bedelli askerlik işlemlerinin ise 20 Haziran’da yeniden başlayacağını, belediyelerin kredi işlemleri ile İller Bankası ihalelerinin 27 Mayıs’ta yeniden açılacağını aktaran Erdoğan, “Salgın hastanelerinin sayıları 1 Haziran’dan itibaren azaltılarak, bu kuruluşların hasta kabulüne ve normal işleyişe başlamaları sağlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR?

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), bedelli askerlik 2020 yılı bedelinin 30 Haziran’a kadar 35 bin 54 lira, dövizle askerlik ücretinin 5 bin 261 avro olarak belirlendiği geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı.

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

[adinserter name="Görüntülü Yatay 728 x 90"]

[adinserter name="Kare Görüntülü Reklam 300 x 250"]

[adinserter name="Görüntülü Dikey Esnek"]

[adinserter name="Feed İçi Reklam"]

[adinserter name="yazı içi reklam"]
[adinserter name="Görüntülü Yatay Esnek"]error: İçerik korunuyor !!!