5G baz istasyonuna saldıran kişi ceza aldıİngiltere’de 5G baz istasyonuna saldıran kişi hapis cezası aldı. 3 yıllık hapis cezasının, 5G baz istasyonlarına yönelik yapılan saldırılarda engelleyici olması bekleniyor.

 

 

5G baz istasyonuna saldırılar artmıştı

Teknoloji tarihine baktığımızda yanlış bilgilendirmeler önemli teknolojik gelişimlerin duraksamasına hatta yok olmasına neden oldu. Son yıllarda 5G ile ilgili buna benzer engelleyici bazı çalışmaların yapıldığını söyleyebiliriz.

 

 

Kanser gibi etkilerinin olduğu iddia edilen baz istasyonlarına yönelik, son aylarda koronavirüsle ilgili de çeşitli benzetmeler yapılmıştı. Hatta 5G baz istasyonlarının koronavirüsün yayılmasını hızlandırdığı iddia edilmişti. İngiltere ve Hollanda gibi gelişmiş ülkelerde, bu yanlış bilgiler nedeniyle 5G karşıtı gruplar oluşmaya başlamıştı. İngiltere’de bazı kişiler, 5G baz istasyonlarını yakacak kadar ileriye de gitmişlerdi.

 

 

Liverpool’da Michael Whitty isimli bir kişinin de dahil olduğu 3 kişinin 5G baz istasyonlarına saldırdığı ve bu istasyonları ateşe verdiği tespit edilmişti. Yapılan saldırıda, baz istasyonu kullanılamaz hale gelmiş ve 11 bin ila 15 bin sterlin aralığında maddi bir zarar ortaya çıkmıştı.

 

 

Planlama ve kasıtlı yakma suçlarıyla mahkemeye çıkan Michael Whitty çok yüksek bir ceza aldı. Michael Whitty’e 3 yıllık hapis cezası verildi. 47 yaşındaki Michael Whitty, savunduğu görüşün doğru olup olmadığını zamanın göstereceğini söyledi.

 


 
error: İçerik korunuyor !!!