Erzurum Oyun Sistem Gereksinimleri ve Oyun Tanıtımı

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

Erzurum (Darkest Light), dondurucu soğuğa karşı hayatta kalmaya çalıştığınız bir hayatta kalma oyunudur. Oyun Proximity Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Oyundaki temel amacınız Erzurum’un vahşi doğasına karşı hayatta kalmaktır. Peki, Erzurum sistem gereksinimleri nelerdir?

 

 

Tamamiyle Türk halkına yakın temasıyla , oyun sizi alıp götürüyor. Oyunda çok dikkatimizi çeken unsurlar var , Mesela Şanlı Türk bayrağımızın köy okullarında , camiler de bazı evlerin duvarında asılı olması gurur verici.
[adinserter name=”yazı içi reklam”]
Oyunun Türk yapımı oluşu , doğası , oyun içinde saz eşliğinde çalan türkü ( ibrahim Halil Türküsü ve niceleri ) , oyunda bulunan camii ve bildiğimiz tanıdık olan yeme içme ve ilaçlarda var. Mesela İçecek olarak çay var ve çayın markasıda Çaykur . Ağrı kesici olarak Varol , Caminin adı ise  Hacı Eşref Camii. Yemek olarak yaprak sarma var. Tarhana çorbası yapabiliyorsunuz ve Türk kahvesi yapabiliyorsunuz ve kar eritip su ihtiyacınızı gidebiliyorsunuz.
erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-ilk-yardim-cantasi-ezca-dolabi-varol-9
erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-ilk-yardim-cantasi-ezca-dolabi-varol-10
erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-kitlama-seker-8
erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-yaprak-sarma-rize-cayi-caykur-7
erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-duvar-kilim-soba-11

erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-haci-esref-camii-6

erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-mezarlik-fatiha-12erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-mezarlik-fatiha-amin-13erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-dua-etmisdin-mezarlik-fatiha-amin-14

Türkiye’nin en soğuk illerinden birisi olan Erzurum’da bir maceraya atılıyoruz. Oyuncu, Taylan adı verilen bir karakteri kontrol etmektedir. Taylan, ıssız bölgelerde seyahat etmek isteyen bir maceracıdır. Ancak Erzurum beklediğinden çok daha çetin çıkacaktır.

Dondurucu soğuğa, vahşi doğaya, susuzluğa ve açlığa karşı mücadele etmek zorunda kalacak olan Taylan, odun veya kömür toplayıp ateş yakmak zorundadır. Aynı zamanda oyuncu uyumak için yatak bulmanın yanı sıra hayatta kalmasına yardımcı olacak her türlü envantere erişim sağlamalıdır.

Oyuncular hikaye seçeneğini seçerek kahramanın karşılaştığı olayları ve hikayenin sonunu görmek için ilerlemeli bölümleri tercih edebilir. Bunun dışında oyuncu, serbest mod ile oynayarak sonsuz bir hayatta kalma serüvenine doğru yelken açabilecektir.

 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

 

Erzurum Oyun Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim Sistemi: 64 bits Windows.
 • İşlemci: Intel Core [email protected] or Ryzen 5 [email protected].
 • Bellek: 8 GB RAM.
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580.
 • DirectX: Sürüm 12.
 • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan.

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Depolama: 6 GB boş alan

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

 • BAŞLIK: Erzurum
 • TÜR: Macera, Bağımsız Yapımcı
 • GELİŞTİRİCİ: Proximity Games
 • YAYINCI: Proximity Games
 • ÇIKIŞ TARİHİ: 10 Şubat 2021

 

Erzurum oyununun videosu yayımlandıktan sonra oldukça dikkat çekti ve internet üzerinden en çok aratılan oyunlar arasına girdi. Oyun üzerindeki çalışmalar tamamlandı ve oyun dün akşam steamdaki yerini aldı. Türkçe dil desteği bulunan ve oyun içerisinde yöresel dokular bulunan Erzurum oyunu indirilebilir hale geldi. 

Erzurum bölgesindeki sert kış koşullarını ele alan oyun, doğada tek kalan bir karakterin verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor. Taylan adlı karakterin hayatta kalmak için yatacak yer, yiyecek, ateş yakacak malzeme ve avlanması gerekiyor.

Belirli modlardan oluşan Erzurum oyunu, oyunculara farklı deneyimler sunuyor. Oyun içerisindeki modlara bir göz atalım.

 

Erzurum Oyun Modları

 1. Serbest Mod: Serbest modda oyunun genel mekaniklerine sahip olursunuz ve karakteriniz ölürse son kayıtlı olan yerden oyuna devam edebilirsiniz. Bu mod tam anlamıyla sonsuz canlanmalı bir oyun modudur.
 2. Hikaye: Taylan isimli karakterle birlikte oyun boyunca karşınıza çıkan olaylarla mücadele eder ve hikayenin sonuna kadar karakterinizle Erzurum’un muhteşem doğası eşliğinde bir serüvene çıkıyorsunuz.
 3. Meydan Okumalar: Meydan okuma modu bilindiği gibi daha zorlu bir oyun denemek isteyenlerin kullanabileceği bir moddur. Bu oyun modunda daha soğuk hava şartları, daha fazla yırtıcı hayvan, zamanlı görev ve bitmeyen fırtına gibi durumlarla sıkça karşılaşacaksınız.

Avla Yada Avlan

Hayatta kalmak için sert kış koşullarında mutlaka avlanmalısın. Yemek için geyikleri ve tavşanları avlamalısın. Ancak kurtlara, ayılara ve domuzlara av olmaktan kaçmalısın.

Yemek Tarifleri Ve Zanaat

Oyun içerisinde bulacağın her malzeme seni hayatta tutmak için büyük önem taşıyor. Gelişmiş aletler, elektronik aletler, cephaneler ve daha fazla eşya yapmak için Erzurum dağlarında malzemeler toplamalısın. Türk kahvesi, ekmek, kebap ve tarhana çorbası gibi lezzetli yemekleri yemek ve karakteriniz hayatta tutmak istiyorsanız tüm gıda malzemelerini toplamalısınız.

Silahlar

Yaban hayatta karakteriniz Taylan’ı hayatta tutmak için tüfek, tabanca gibi silahları bulmalısın. Yoksa heran yaban hayvanlarına yem olabilirsin.

Büyük Açık Dünya

9 kilemetrekarelik oyun alanı, Taylan karakterine keşfedilecek büyük bir alan sunuyor. Oyun 30’dan fazla bölgeyi keşfetmenizi bekliyor.

Zaman, Sıcaklık Ve Dinamik Hava

Gündelik hayatımızda olduğu gibi zaman, sıcaklık ve hava birbiriyle bağlantılıdır. Sabah ayazı, dondurucu geceler, bulutlu veya güneşli bir gün dinamik olarak gerçekleşmektedir. Doğa olayları, kar fırtınası, yoğun kar yağışı ve sisli hava ile Erzurum’un dağlarında sizleri karşılayacak.

Taylan’ı Sıcak Tut

Soğuk şartlarda yaşayacağın bu macerada kendini sıcak tutmalısın. Odun ve kömür toplayarak ateş başında oturmalı, güzel bir çay keyfi yaparak içini ısıtmalısın. Çayını yudumlarken muhteşem manzaranın tadını çıkar.

Oyun Görselleri

 

erzurum-oyunu-steam-hayatta-kalma-turk-yapimi-1

 

 

 

error: İçerik korunuyor !!!