Sayfaları ya da Sadece Anasayfayı Otomatik Yenileme Kodu

WordPress, blogger, vbulletin, joomla, smf ya da diğer websiteleri için sadece anasayfayı yenileme ya da bütün sayfalar için otomatik sayfa yenileme kodu burada.

Birçok büyük websitesinde görmüşsünüzdür, görmediyseniz kontrol edebilirsiniz. Bir süre sonra sayfa otomatik olarak yenilenmektedir. Tabi bu işlemin yapılmasının belli başlı sebepleri var elbette. Sürekli güncellenen bir sitede sayfanın yenilenmesinden sonra güncel yazılar kullanıcıya gösterilir ve yenilenen sayfalar alexa sıralamasını da olumlu yönde etkilemektedir.

Siteniz ister joomla, ister farklı bir yazılıma sahip olsun fark etmiyor, kodu kullandığınız takdirde web sitenizin sayfaları sizin belirlediğiniz süre sonunda yenilenecektir. Bu hem alexa değerini olumlu etkileyecek hem de sayfa görüntüleme sayınızı ve reklam görüntüleme sayınızı artı yönde etkileyecektir. Gelelim bu koda…

<META http-equiv=”Refresh” content=”300;”>

“300” burada saniye cinsinden bir değer. Siz bunu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Fakat tavsiyemiz 240 ya da 300 saniyede bir sayfa yenilenmesidir. Genellikle büyük sitelerin tercihi 300 saniyedir. Bu da 5 dakikada bir sayfa yenilemesi demektir.

Yukarıdaki kodu websitenizin header dosyasında uygun bir yere koymanız gerekmektedir. Meta kodlarının bulunduğu yere koyabilirsiniz. Örneğin wordpress tabanlı bir websiteniz varsa, tema klasörü içerisinde yer alan header.php dosyanızın içerisinde en üst bölümde yer alan meta kodlarının altına koyabilirsiniz.

Yapamayan arkadaşlar yorum aracılığıyla bildirebilir, dönüş yapılacaktır.

Sadece anasayfayı yenilemek istiyorsanız:

Kodu tema klasörü içerisinde yer alan index.php’de meta kodları arasına koyun.

error: İçerik korunuyor !!!