Windows 10 ile Gelen Ücretsiz Veri Kurtarma Aracı

Microsoft, herkesin zamanla ihtiyacını duyduğu silinen dosyalar için kurtarma aracını Windows 10 2004 ve üst versiyonlar ile ücretsiz sunmaya başladı.

Kamera, taşınabilir disk yada bilgisayarınızdan yanlışlıkla bir dosya mı sildiniz mi? Windows 10 2004 ve üstü güncellemeyle dosya kurtarma aracı verileriniz için çözüm sunabilir. Araç birçok dosya türü için kurtarma işlemi görebilir. Kameradan veya SD karttan, sabit diskinizden, SSD’den, USB sürücünüzden veya bellek kartlarınızdan ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olacaktır. Şimdilik sadece komut satırı ile kullanılabilen araç sayesinde üçüncü parti araçları kullanmadan, size zaman ve ekonomik kazanç sağlayabilir.

Ücretsiz dosya kurtarma aracı, varsayılan mod, segment mod ve imza modu olmak üzere üç farklı modda çalışıyor.

Programı ücretsiz olarak yalnızca Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz.

Ayrıca araç için Microsoft Destek web sitesinden daha fazla bilgi tıklayınız.

Güncelleme ile gelen diğer özellikler
Görev Yöneticisi üzerinden GPU sıcaklığını izleyebilirsiniz. Bunun için harici grafik kartına ihtiyacınız olacak. Ayrıca sğtücünüzünde güncel versiyon sürücüsü ile çalışıyor olması gerekir.
Yine görev yöneticisi ekranından disk türünü görebilirsiniz. Bu durumda cihazınızın SSD yada HDD disk türünü görebilirsiniz.
Her yeni versiyonda sürekli iyiye doğru gelişen Windows arama özelliği, bu versiyonda yeni bir algoritma ile daha az işlemci kullanımı ile hızlı sonuçlar veriyor.
Xbox Game Bar ile yeni bir başarı ilerlemesi ile FPS sayacı ile geliyor. Uygulamayı Microsoft Store mağazasından temin etmek gerekiyor.
İşletim sisteminizi buluttan sıfırlayın. Artık sisteminizi sıfırlamak için saklama kapasitenizi kullanmadan veya herhangi bir kurulum medyasına gerek duymadan bulut üzerinden sıfırlama yapabilirsiniz. Bu işlem verilerinizi tamamen silmenize ve verilerinizin kaybolmasına neden olabilir.
Diğer özellikleri özetleyecek olursak, Bluetooth iyileştirmeleri, gelişmiş dosya gezgini aramaları, DirectX 12 iyileştirmeleri bunlardan bazıları.

error: İçerik korunuyor !!!