Oyunlarda ‘Kripto Para’ Yaygınlaşacak: 2022’de Oyun Dünyasını Nelerin Beklediği Açıklandı

Oyunlarda ‘Kripto Para’ Yaygınlaşacak: 2022’de Oyun Dünyasını Nelerin Beklediği Açıklandı

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Casper’ın oyun odaklı markası Excalibur, 2022 yılında video oyun dünyasını neler beklediğini açıkladı. Şirkete göre önümüzdeki yıl, 6 trend ön plana çıkacak. İşte sektörü bekleyen yenilikler…

Video oyun dünyasının her geçen gün biraz daha büyüdüğü sugötürmez bir gerçek. Gelişen bilgisayar teknolojilerine paralel olarak gelişen oyunlar, artık bambaşkadünyalarda kaybolmamızı sağlayabilir hale geldi. Üstelik yapılan araştırmalar, video oyun endüstrisinin 2026 yılına kadar 300 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşabileceğini ortaya koyuyor.

Giderek büyüyen video oyun sektörünün Türkiye’deki önemli temsilcilerinden olan Casper’ın Excalibur isimli oyun odaklı markası, 2022 yılı için dikkat çeken bir rapor oluşturdu. Bu raporda, 2022’de oyun tutkunlarını nelerin beklediğinden bahseden Excalibur, 6 ana maddenin ön plana çıkacağını düşünüyor. İşte Casper Excalibur’un 2022 yılı için öngörüleri

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Daha Fazla Güç

Excalibur’un 2022 ile ilgili ilk öngörüsü, oyun tutkunlarının daha fazla güce ihtiyaç duyacakları. Elbette böylesi bir durum kimseyi şaşırtmayacaktır. Zira video oyunların gelişimi, işlemcilerin ve ekran kartlarının sunabildiği maksimum performansa bağlı. Casper, oyuncuların 2021 yılındaki mevcut teknolojilere doyduğunu ve 2022 yılında daha fazlasını isteyeceklerini düşünüyor.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Oyunculara Özel Aksesuarların Satışları Artacak 

Video oyun sektörünün gelişmesi, beraberinde yeni bir sektörü de doğurdu. Bu sektör, oyun aksesuarlarıydı. Bugün piyasaya sürülmüş olan sayısız oyuncu aksesuarı bulunuyor ve Excalibur’a göre 2022 yılı, bu aksesuarların satışının gözle görülür şekilde arttığı bir yıl olacak.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

Remake ve Remaster Oyunların Sayısı Artacak

2021 yılında piyasaya sürülen çok sayıda remake ve remaster yapım gördük. Bunlardan en çok tartışılanı ise dünyanın en popüler oyunlarından GTA’ydı. Excalibur’a göre 2022 yılında çok daha fazla remake ve remaster yapım karşımıza çıkacak.

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

Kripto Paralar İle Video Oyunlar Bütünleşecek

Excalibur’a göre 2022 yılında trend olacak bir başka husus da oyunlardaki kripto para gerçekliği. Oyunlarda eşya almak için gerçek para kullanımının azalmaya başladığını söyleyen sektör kaynaklarına göre kripto paralar, 2022’de video oyunlarla bütünleşmeye başlayacak. Bu bütünleşme, ilerleyen yıllarda sektörün tümüne hakim olacak.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

Sanal Ve Artırılmış Gerçeklik Teknolojileri, Oyunların Gerçeği Haline Gelecek

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri, son yıllarda ciddi bir yükseliş trendi yakaladı. Bugün pek çok oyun şirketi, oyunları sanal gerçeklik dünyasına uyumlu hale getirmeye başladı. Excalibur, bu durumun 2022’de daha da ön plana çıkacağını ve video oyun dünyası ile sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin daha fazla iç içe olacağını düşünüyor.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 25]

error: İçerik korunuyor !!!