Beyaz TV’den Ayrılan Ferda Yılmaz Artık Sosyal Medya’da

Beyaz TV’den Ayrılan Ferda Yılmaz Artık Sosyal Medya’da

 

Beyaz TV‘den Ayrılan Ferda Yılmaz Artık Sosyal Medya’da. Fatih Portakal, Cüneyt Özdemir’den sonra Ferda Yılmaz‘da artık sosyal medya. Bu aralar hemen hemen tüm deneyimli sunucular sosyal medya program yapmaya ağırlık veriyorlar. Bunun elbette başlıca nedenlerinden RTÜK kanunlarının ve bağlı oldukları kanallarının kuralları olmamasından dolayı daha özgür program yapmaları geliyor. 

 

 

Aslen Ankaralı olan, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu olan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, spikerlik ve metin yazarlığı alanında kendini geliştirdi. Radyocu olarak kariyerine başlayan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, TV kariyerine Kanal D’de adım attı.

 

 

Kanal D’nin ardından Habertürk TV’ye geçen ve burada Uyandırma Servisi programının editörlüğünü ve sunuculuğunu yapan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, Doğa Rutkay’la birlikte program da yaptı. En son Beyaz TV ile anlaşan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, sunduğu programlarla çok beğeniliyor.

 

 

FERDA YILDIRIM YILMAZOĞLU KİMDİR?

28 Nisan 1977’de Ankara’da doğan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Ankara İletişim Fakültesi Spikerlik ve Metin Yazarlığı Sertifikası alan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, kariyerine Radyo Foreks, Radyo D ve Hür FM’de radyocu olarak başladı.

 

 

2000’de Kanal D’de televizyon hayatına adım atan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, 2005’e dek haber sunuculuğu yaptı. 2005 – 2008 yıllarında Habertürk’te çalışan Ferda Yıldırım, Uyandırma Servisi adındaki programın hem editörlüğünü hem de sunuculuğun yaptı.

 

 

Yine aynı yıllarda Alem FM’de radyo haber merkezinde çalışmalarını sürdüren Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, 2008 yılında Doğa Rutkay’la birlikte, Zevkler ve Renkler, Her Şeyi Söylemek Mümkün ile Şan Kapıdan Bakınca gibi programlarda editör olarak çalıştı.

 

 

2008 – 2010 yıllarında Cine 5’te ana haber sunuculuğu yapan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, buradan sonra Beyaz TV ile anlaştı. Beyaz Tv’de Basın Kulisi programı ve Ana Haber Bülteni’ni hazırlayarak sunan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, ardından Her Açıdan programının moderatörlüğünü yapmaya başladı.

 

 

FERDA YILDIRIM YILMAZOĞLU EVLİ Mİ?

Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, 2018’de Mado’nun Genel Koordinatörü iş insanı Mehmet Sait Yılmazoğlu ile evlendi.

 

 

FERDA YILDIRIM’IN INSTAGRAM HESABI

Başarılı bir programcı olan Ferda Yıldırım Yılmazoğlu, @ferdayildirimferda kullanıcı adıyla kullandığı Instagram hesabından yaptığı yayınları, eşi ve arkadaşlarıyla birlikte çekildiği anları paylaşarak, takipçilerinin beğenisine sunuyor.

 

 

 

 

 

 

error: İçerik korunuyor !!!