Coinbase için fiyat hedefi 440 dolara çıkarıldı

 

Önümüzdeki günlerde hisseleri halka açık şekilde listelenecek olan ABD’nin en büyük borsalarından biri olan Coinbase’in hisse fiyatlarında büyük artış bekleniyor. Yatırım bankası DA Davidson, Coinbase’in hisse fiyatındaki tahminini yüzde 125 artırdı.

 

 

Da Davidson, Coinbase’in hisse başı fiyat tahminini 195 dolardan 440 dolara çıkardı. Eğer hisse senedinin fiyatı bu şekilde olursa bu durum Coinbase için var olan 2021 gelir beklentilerinin tam 20 kat artması demek olacak.

Uzmanlar ise Coinbase’in 2021 yılı ilk çeyrek performansının, Bitcoin‘deki belirsizliğe rağmen, sağlıklı yükselişleri sağlayacak bir durum olduğunu belirtiyorlar. Davidson, borsanın 205.6 milyon hissesinin arz edilmesini bekliyor. Banka araştırma yöneticisi Gil Lurio, bu rakamın toplamda 90 milyar dolarlık bir piyasa değeri anlamına geleceği yorumunu yapıyor.

 

 

Coinbase beklentileri aştı

Coinbase’in bildirdiği 1.8 milyar dolarlık gelir, Davidson’un 614 milyon dolarlık tahminini de geride bırakmıştı. Borsanın işlem hacimleri de yine Davidson’un beklentilerinden çok daha fazlaydı. Banka konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Coinbase’in halka arzdan önceki 1. çeyrek rakamları beklediğimizden fazlaydı. COIN’in ürün tecrübesi ve regülasyon kontrolleriyle olan uyumluluğu bu rakamların bu şekilde kalmasını sağlayacaktır diye düşünüyoruz”

 

 

Davidson ayrıca, Coinbase’in her çeyrekte en az 800 milyon dolarlık gelir açıklayacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Bitcoin’in müthiş rallisiyle değerini ve gelirlerini artıran borsa, sadece bir çeyrekte aktif kullanıcı sayısını ikiye, gelirlerini ise üçe katlamıştı.

 


error: İçerik korunuyor !!!