Coinbase için fiyat hedefi 440 dolara çıkarıldı

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Önümüzdeki günlerde hisseleri halka açık şekilde listelenecek olan ABD’nin en büyük borsalarından biri olan Coinbase’in hisse fiyatlarında büyük artış bekleniyor. Yatırım bankası DA Davidson, Coinbase’in hisse fiyatındaki tahminini yüzde 125 artırdı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

Da Davidson, Coinbase’in hisse başı fiyat tahminini 195 dolardan 440 dolara çıkardı. Eğer hisse senedinin fiyatı bu şekilde olursa bu durum Coinbase için var olan 2021 gelir beklentilerinin tam 20 kat artması demek olacak.

Uzmanlar ise Coinbase’in 2021 yılı ilk çeyrek performansının, Bitcoin‘deki belirsizliğe rağmen, sağlıklı yükselişleri sağlayacak bir durum olduğunu belirtiyorlar. Davidson, borsanın 205.6 milyon hissesinin arz edilmesini bekliyor. Banka araştırma yöneticisi Gil Lurio, bu rakamın toplamda 90 milyar dolarlık bir piyasa değeri anlamına geleceği yorumunu yapıyor.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Coinbase beklentileri aştı

Coinbase’in bildirdiği 1.8 milyar dolarlık gelir, Davidson’un 614 milyon dolarlık tahminini de geride bırakmıştı. Borsanın işlem hacimleri de yine Davidson’un beklentilerinden çok daha fazlaydı. Banka konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Coinbase’in halka arzdan önceki 1. çeyrek rakamları beklediğimizden fazlaydı. COIN’in ürün tecrübesi ve regülasyon kontrolleriyle olan uyumluluğu bu rakamların bu şekilde kalmasını sağlayacaktır diye düşünüyoruz”

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Davidson ayrıca, Coinbase’in her çeyrekte en az 800 milyon dolarlık gelir açıklayacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Bitcoin’in müthiş rallisiyle değerini ve gelirlerini artıran borsa, sadece bir çeyrekte aktif kullanıcı sayısını ikiye, gelirlerini ise üçe katlamıştı.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

[adinserter name="Görüntülü Yatay Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Dikey Esnek"]
[adinserter name="Görüntülü Kare Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Yatay 728 x 90"]
[adinserter name="Kare Görüntülü Reklam 300 x 250"]
error: İçerik korunuyor !!!