NBA ekibi Sacramento Kings, Bitcoin ile maaş seçeneği sunacak

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

NBA takımlarından Sacramento Kings’in sahiplerinden Vivek Ranadivé oyunculara Bitcoin ile maaş seçeneği sunmayı planladıklarını açıkladı. Ranadivé, bu plânını pazartesi akşamı bir Clubhouse konuşması esasında duyurdu. Kripto para dünyasında yerini alan ve bir varlık gibi işlem gören bitcoin parasal varlıklar sınıfında yer aldı. Bitcoinin bir balon olmadığı alternatif bir ödeme seçeneği olarak hayatımızda yerini alıyor. 

 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

Sacramento Kings hayata geçirdiğinde tüm dünyada bu anlamda oyuncularına ve çalışanlarına Bitcoin seçeneği sunan ilk spor kulübü olacak. Ranadivé’nin katıldığı Clubhouse programının ev sahipliğini de Bitcoin ve kripto para yatırımlarıyla bilinen Tim Draper’ın yaptığı belirtilirken, Ranadivé’nin açıklamayı bu hafta yapmayı plânladığı aktarıldı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Uzun zamandır başta Bitcoin ve kripto para projelerine sıcak baktığını uyguladığı politikalarla da gösteren Kings, 2014’ten bu yana Bitcoin ile hem bilet hem de salon içinde yiyecek-içecek satışı yapıyor. Kulüp, 2019 yılında da taraftarlara ödül dağıtmak için kendi fan token’ını çıkarmıştı. Kulübün, kripto para ödeme şirketi BitPay ile de 2014’ten bu yana iş birliği bulunuyor.

“Elimdeki Bitcoin’i tutmayı tercih ederim”

Amerikan medyasına konuşan bir başka NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ise Kings’in bu projesinin gereksiz olduğunu savundu.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

“Herhangi bir oyuncu aldığı maaşı zaten kolayca Bitcoin’e çevirebilir. BTC ile ödeme yapmanın fazla önemi yok. Hatta ben kulübün yerinde olsam elimdeki Bitcoin’leri tutmayı tercih ederim”

 

Hatırlanacağı üzere, Amerikan Futbol Ligi NFL oyuncusu Russell Okung da geçen sene 13 milyon dolarlık maaşının bir bölümünü Bitcoin’e çevirmiş ve kripto para dünyasının dikkatini çekmişti.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

[adinserter name="Görüntülü Yatay Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Dikey Esnek"]
[adinserter name="Görüntülü Kare Esnek"]

[adinserter name="Görüntülü Yatay 728 x 90"]
[adinserter name="Kare Görüntülü Reklam 300 x 250"]
error: İçerik korunuyor !!!