Altın, Bitcoin ve Dolar Hangisi Bu Yıl Patlayacak? İşte Ünlü Milyarderin Favori Yatırımı

Bitcoin savunucusu ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, altın’ı sevdiğini ancak dijital versiyonu olan Bitcoin’i tercih ettiğini söylüyor.

Mike Novogratz favori yatırım araçlarını ortaya koyuyor

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yeni açıklamalarında favori yatırım araçlarını ortaya koyuyor. Mike Novogratz, Bank of America’nın son raporuna dikkat çekiyor ve özellikle altın’ın dijital versiyonu olarak kabul edilen Bitcoin’in dolaşımda sadece 21 milyon tokene sahip olacağını vurguluyor. Altın piyasası, son günlerde büyük bir direnç noktasını kırmanın eşiğinde yer alıyor.

Bank of America geçtiğimiz günlerde altın ve altın endüstrisine genel bakışına yer verdiği raporunu yayınladı. Yeni raporunda Bank of America, fiziksel özelliklerini de içerecek şekilde altın’la ilgili bazı ilginç gerçekleri ortaya koydu. Bank of America’nın bahsettiği en büyüleyici şey, okyanusların 10 milyar tondan fazla altın içerdiğinin tahmin edilmesi. Bank of America, son raporunda 2020’nin üçüncü çeyreğine kadar değerli metallerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı öne sürüyor.

Mike Novogratz: Yıl sonuna kadar Bitcoin 20.000 doları aşacak

Mart ayı satışlarına rağmen altın oldukça dikkat çekici bir yıl geçirdi. Şimdi altın, yüzde 17’den fazla arttı ve Eylül 2011’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.920 dolar seviyesine yaklaştı. 

Son gelişmelerle Mike Novogratz, en sevdiği varlık olarak altın ve Bitcoin’i seçti, ancak ikincisi açıkça milyarderin bir numaralı seçeneği. Bitcoin şu anda 2020’de yüzde 53 oranında arttı ve önemli ölçüde altın’dan daha iyi performans gösterdi. Mike Novogratz, yıl sonuna kadar Bitcoin’in 20.000 doları aşabileceğine ikna olmuş görünüyor.

error: İçerik korunuyor !!!