Windows 7 güncelleme aldı! Eeee, hani almayacaktı?

 

Bir süre önce güncelleme almayacağı açıkça belirtilen Windows 7 güncelleme aldı ve bizlere de “Microsoft işte” dedirtti.

güncelleme ne ile ilgili…

 

 

Microsoft‘un en çok kullanılan işletim sistemi Windows 7 ile hayatına devam eden yüz milyonlarca kişi var. Microsoft ise bu insanları ve onların güvenliğini pek önemsemeyerek bu işletim sistemine bundan sonra güncelleme vermeyeceğini geçtiğimiz yıl duyurmuş ve bu 14 Ocak tarihi itibariyle de Windows 7 güncelleme desteğini bitirmişti.

 

 

Her işletim sisteminin bir sonu mutlaka vardır ve olacaktır ama yoluna Windows 10 ile devam etmek istemeyen kişileri de bu noktada anlamak gerekiyor. Zaten yeni bilgisayarların hepsinde Windows 10 var ve son kullanıcılar da zaman içinde bu geçişi tamamlayacaklardı ama bize sorarsanız Microsoft biraz acele etti.

 

 

Windows 7 güncelleme aldı! Peki yeni ne var?

14 Ocak tarihinden sonra update almayacağı söylenen işletim sistemi bugün KB4567409 kod adlı bir güncelleme aldı. Bu güncellemenin içeriği ise Microsoft’un edge tarayıcısı ile ilgili bir güncelleme. Microsoft güncelleme ayrıntısı ile ilgili şu açıklamayı yaptı.

 

 

Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 için yeni Microsoft Edge güncellemesi sunuluyor. Özellikle Windows 7’deki ticari olmayan kullanıcılar için önemli br güncelleştirme”

Güncelleme sonrasında Internet Explorer herhangi bir yere gitmiyor ve edge platformu onun yerini almıyor. Bunu da kesin olarak söyleyelim. Güncellemeyi yapacakların kafasında bu konuda bir soru işareti olmasın.

 error: İçerik korunuyor !!!