Romanya’ya Elektrikli 8 Adet Minibüs İhraç Edildi

Yerli üretici Karsan, Romanya’nın Beclean kentinde gerçekleşen elektrikli minibüs ihalesini kazanarak 8 adet Jest Electric aracın teslim edilmesini kapsayan anlaşmayı imzaladı

ikinci Kez ihraç edildi

Yakın zamanda Romanya’nın Suceava şehri için düzenlenen 10 adetlik elektrikli minibüs ihalesini de alan Karsan, son olarak Beclean kentinde hizmet vermek üzere 8 adet elektrikli minibüs Jest Electric aracın teslim edilmesini kapsayan anlaşmayı imzaladı. Karsan, yıl sonuna kadar 8 adet elektrikli minibüs Jest Electric aracını kente hizmet vermek üzere teslim edecek.

Elektrikli minibüs Karsan Jest Electric’in teknik özellikleri

Yüksek manevra kabiliyeti ve benzersiz yolcu konforuyla kendini kanıtlayan Jest Electric, 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve yine BMW üretimi 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebiliyor.

210 km’ye kadar menzil sunarak bu anlamda 6 metrelik küçük otobüs sınıfının en iyi performansını gösteren Jest Electric’in enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde bataryaları yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor.

10,1 inçlik multimedya dokunmatik ekranı, tamamen dijital gösterge paneli, anahtarsız çalıştırma, USB çıkışları ile donatılan ve talebe bağlı olarak Wi-Fi uyumlu altyapı sağlayan Jest Electric, 4 tekerlekte bağımsız olan süspansiyon sistemiyle konfor disiplininde de binek otomobilleri aratmıyor.

 

error: İçerik korunuyor !!!