Urfalılar İsyan Etti DEDAŞ Binasını Bastı

Urfalılar İsyan Etti DEDAŞ Binasını Bastı

Şanlıurfa’da Şubat ayında yüksek gelen faturalara tepki gösteren çok sayıda vatandaş Dicle Elektrik Dağıtım (DEDAŞ) binasının önünde toplandı. Polis ekipleri DEDAŞ binasının önünde geniş güvenlik önlemi aldı. 

 

Video

 

 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

1 Ocak 2022’den geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 125’e varan zam geldi. 1 Ocak’tan itibaren başlayan zamlı tarife Şubat ayı faturalarına yansıdı. Diğer aylara göre faturalarına yaklaşık 2-3 kat geldiğini ifade eden çok sayıda vatandaş Akçakale yolu üzerinde bulunan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin( DEDAŞ) önünde toplandı. Ellerindeki elektrik faturaları ile DEDAŞ’ı protesto eden vatandaşlar çözüm bulunması için yetkilere seslendi.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Öte yandan vatandaşların toplandığı haberini alan Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Karaköprü İlçe Başkanı Yusuf Ziya Ural, CHP Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz ile CHP Şanlıurfa İl Yönetimi, vatandaşların yanına gelerek destek verdi. Faturaları vatandaşlardan alan Milletvekili Aydınlık, durumu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve mecliste dile getireceğini söyledi.

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 25]

 

“HERKES BİZE YÜKLENDİ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektrik açıklamasında herkesin kendilerine yüklendiğini söyleyen CHP Milletvekili Aziz Aydınlık:

 

“Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak inşallah iktidara geldiğimizde Şanlıurfa’da 35 milyon hekrar araziyi güneş enerji sistemine çevirip insanları bu dertten kurtaracağız dediğimiz zaman burada herkes bize yüklendi” ifadelerini kullandı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

“6 LED YAKILAN BİR İŞYERİNE BİN 888 LİRA ELEKTRİK FATURASI GELMİŞ”

Yüksek gelen faturalara tepki gösteren Milletvekili Aydınlık ise:

 

“6 led yakılan bir işyerine bin 888 lira elektrik faturası gelmiş. Bu vatandaş yalnız değil, buradaki vatandaşların dışında binlerce vatandaş mağdur. Günde binlerce kez telefonlar elektrik faturaları için çalıyor. Geçen hafta genel başkanımız grup toplantısında Şanlıurfa ile ilgili, DEDAŞ ile ilgili konuları söyledi bizlerde 1-2 yıldır sürekli söylüyoruz, toplantılar yaptık sıkıntıları anlattık bundan sonrada her zaman anlatacağız” dedi.

 

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

 

“84 MİLYONUN KARARINI CUMHURBAŞKANI VERİYOR”

Son olarak Vekil Aziz Aydınlık:

 

“84 milyonun kararını Cumhurbaşkanı veriyor o ne derse o uygulanıyor. Geçen hafta bu faturalar geldiği zaman bütün siyasiler çıktı vatandaşlar bunu ödeyemez dediler ve oldu bir haftadır vatandaşlar çıkıp bağırıyor ama Cumhurbaşkanı çıkıp biz bir düzenleme yapacağız dedi. Düzenlemede, 150 kilovat sınırını 250 kilovata çıkarıyoruz dedi” şeklinde konuştu.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

“EVİME VE İŞYERİME GELEN FATURA 6 BİN TL”

Şubat ayında evine ve işyerine gelen faturanın 6 bin TL olduğunu söyleyen kırathane işletmecisi:

“Eyyüpkent bölgesinde kırathane işletiyorum sadece işyerine gelen 3 bin 200 lira, eve 2 bin 800 lira yani sadece bana gelen fatura 6 bin lira ben bunu ödeyemiyorum, benim işyerim bu parayı çıkaracak kadar çalışmıyor. Benim 4 tane çocuğum var hepsinin rızkı faturada” dedi.

 

OTURMA EYLEMİNE MÜDAHALE

Oturma eylemi yapan vatandaşlar emniyet ekipleri müdahale ederek dağıttı. Kalabalık grup Milletvekili Aziz Aydınlık ve beraberindekilerin gitmesiyle olay yerinde uzaklaştı.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 25]

error: İçerik korunuyor !!!