Son dakika: Sakarya’da havai fişek fabrikasında şiddetli patlama! Validen ilk açıklama…

Sakarya’da Havai Fişek Fabrikasında Şiddetli Patlama!

Validen ilk açıklama… Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

 

 

Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Soyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya’da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgeye gidiyor. Öte yandan Sakarya Valisi, patlamada, ‘Şu ana kadar 41 yaralıyı hastanelerimize intikal ettirdik, can kaybımız yok şükür’ dedi.Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık da açıklamasında, ‘Sakarya Hendek patlamanın yaşandığı bölgeye yakın yerleşim yerlerindeki insanların evlerine girip kapı ve pencerelerini kapatarak dumanı solumaması gerekiyor. Yoğun duman varsa kapı eşiklerine ıslak havlu koyulabilir. Kimyasal olarak sağlığı olumsuz etkileyebilecek bir gaz’ ifadelerine yer verdi.

 

 

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı. Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

error: İçerik korunuyor !!!