Seyfi Dursunoğlu kimdir, usta sanatçı neden öldü? Hastaneden açıklama geldi!

Sanat camiasının usta ismi Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti.

Usta sanatçının ölümünün ardından birçok isimden başsağlığı mesajı geldi. Peki, sahnelerin Huysuz Virjin’i Seyfi Dursunoğlu kimdir, ölüm nedeni ne?

Esprileri ile TV dünyasının ve programların aranan ismi olan Seyfi Dursunoğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Dursunoğlu’nun ölümünün ardından birçok ünlü isimden başsağlığı mesajı geldi. İşte usta sanatçının ölüm nedeni ve kariyeri ile ilgili bilgiler…

SEYDİ DURSUNOĞLU’NUN ÖLÜM NEDENİ AÇIKLANDI

87 yaşında hayatını kaybeden ünlü sanatçının vefatıyla ilgili bilgi veren hastane Başhekimi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, şunları söyledi:

KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16.45’te kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz” ifadelerini kullandı. Sevilen sanatçının cenazesiyle ilgili bilgiler ise ilerleyen günlerde belli olacak.

SEYFİ DURSUNOĞLU (HUYSUZ VİRJİN) KİMDİR?

Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932 tarihinde Trabzon’da doğdu. Aslen Bayburtludur. Küçük yaşta 1938’de İstanbul’a gelmişler. Önce Vefa’da bir eve yerleşmişler oradan Karagümrük’e, sonra Beylerbeyi’ne geçmişler. Babası Eminönü’nde manifaturacıydı. Annesinin adı da Selvi hanım. 7 kardeşlerdi. Atikali’de başladığı ilkokulu Beylerbeyi’nde bitirdi. İlkokuldan sonra hep yatılı okudu.

Deniz Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başlamıştı.

error: İçerik korunuyor !!!