Şanlıurfa’da Bekçilerin Çalışma Saatleri Değişti

Şanlıurfa’da Bekçilerin Çalışma Saatleri Değişti

 

Şanlıurfa’da bekçilerin çalışma saatleri değişti. Şanlıurfa’da, gece bekçileri bundan böyle 17.00 P.M.  ile 01.00 A.M. saatleri arasında çalışacak. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yaklaşık 3 yıl önce ülke genelinde gece bekçileri göreve başlamıştı. Bu kapsamda Şanlıurfa’da da 500’ü aşkın bekçi, saat 22.00 ile 06.00 arasında görev almaya başladı. Kentin dört bir noktasında görev alan bekçilerin göreve başladığı tarihten bu yana geceleri yaşanan hırsızlık başta olmak üzere asayiş olaylarında büyük azalma yaşandı.  

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

 

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

GÖREV SAATLERİ DEĞİŞTİ

Şanlıurfa merkez ilçelerinde görev yapan bekçilerin çalışma saatlerinin dün itibariyle değiştiği öğrenildi. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünün talimatı doğrultusunda, gece bekçileri bundan sonra 17.00 ile 01.00 saatleri arasında çalışacak. Urfa’da daha önce 3 gece çalışıp 1 gün dinlenen bekçiler, 7 Eylül itibariyle 5 gün çalışıp 1 gün dinlenecek.  

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

ÇEVRE İLLER 2+1 ÇALIŞIYOR

Çevre illerde görev yapan bekçilerin 2 gün çalışıp 1 gün dinlendikleri öğrenildi. Çalışma sisteminin Şanlıurfa’da farklı olması özellikle bekçi ailelerinin tepkisine neden oluyor. Kentte görev alan bekçiler de, çevre illerdeki gibi 2 gün çalışıp 1 gün dinlenmek istiyor.   “HIRSIZLIK OLAYLARI ARTABİLİR” UYARISI Bu arada Şanlıurfa’da gece bekçilerinin çalışma saatlerinin değişmesine kentte görev yapan muhtarlardan tepki geldi. Bekçiler sayesinde hırsızlık ve birçok asayiş olaylarının azaldığına dikkat çeken muhtarlar, görev yapan bekçilerin çalışma saatlerinin değişmesi ile birlikte hırsızlık olaylarının yeniden artış gösterebileceğini belirtti. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine seslenen muhtarlar, bekçilerin çalışma saatlerinin yeniden eskisine göre düzenlenmesini talep etti.

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

BEKÇİLERİ GÜNDÜZ VAKTİ GÖRENLER ŞAŞIRIYOR

Şanlıurfa’da da, yüzlerce bekçi görev başında. Gece geç saatlerde görülmeye alışılan bekçiler, artık saat 17:00’da mesaiye başlayıp sokağa inmeye başlıyor. ‘Neden erkenden çıkmışlar’ sorusu kafalarda soru işareti bıraksa da yeni düzenlemeden dolayı olduğu öğrenilince tepki vermeden geçemiyorlar. Metin K., ismindeki bir vatandaş, bekçilere neden bu saatte dışarıdasınız sorusuna, ‘saatlerimiz değişti’ yanıtı aldığını ifade ederek, bu yanlış bir uygulama, biz bekçileri gece görmeye, görmesek bile sokakta olduklarına güvenen insanlarız. Alınan bu karar yanlıştır, Zaten polislerimiz de gündüz vakti hep sokaktalar, bekçilerimizin asıl görevi gece sokakta olmalarıdır. Yetkililerden rica ediyoruz, bizler onlara gece güvenip rahatça başımızı yastığa koyuyoruz. Onlarda insan evet, lakin saatlerin değişmesi hırsızlık olaylarının artmasına neden olacak. Daha çok bekçi alımı yapılacak. Vardiyeli bir şekilde çalışmaları düşünülebilir.’ dedi. 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

HIRSIZLARA GÜN DOĞDU!

Yıllardır bilinen ve alışagelmiş bir hal alan gece bekçilerini artık gece geç saatlerde sokakta görmek mümkün olmayacak. Bir nebze de olsa özellikle de yaşanan hırsızlık olaylarının azalmasında ciddi bir etkisi olan gece bekçileri, artık mesaiye erken başlayıp erken bitiriyorlar. Kollu kuvvetleri polisler arabalarıyla ana güzergahlarda çoğu zaman devriye atarken, bekçilerde adeta adım atmadık yer bırakmıyor. Saatlerin değişip öne alınması bu durumda en çok hırsızların işine yaradı. Bekçilerin yeni saat düzenlemesinde vatandaşlar halen ayakta ve uyumamış bir vaziyette oluyor. Hırsızların ise evlere girebilmek için beklediği zaman aralığı ne yazık ki sabaha karşı olan saatler.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

 

URFA’DA MUHTARLAR TEPKİLİ!

Şanlıurfa’da, bu durumu öğrenen bazı muhtarlar vatandaşlar kadar tepkili, Haliliye İlçesi Osmangazi Mahalle Muhtarı Nahit Çiftçi duruma tepki göstererek şunları söyledi; Sn. Devlet büyüklerimiz şehrimizin ve mahallelerimizin huzuru için çalışan emniyet personeli Ç. M. Bekçilerinin Şanlıurfa’mızın il geleninde mahallelerden ana caddelere alınmış olması mahallelerimizde hırsızlık vb. suçlara yol açmış bulunmakta ve bekçilerin çalışma sistemleri 1+1 – 2+1 veya 3+1 olmaları gerekirken 5+1 çalışmaları en önemlisi aile ilişkilerinin kopmasına ve verimsiz bir şekilde çalışmalarına sebep olduklarını görüyoruz. Sizden ricamız gerekeni bir an önce yapmanızdır. Saygılarımla. Osmangazi Mahalle Muhtarı Nahit ÇİFTÇİ” Yine Haliliye ilçesi Şair Şevket Mahalle Muhtarı Ahmet ALTUN ise, Semtimiz ve başka mahallelerde hırsızlıklar gece saat 1’den sonra başlıyor. Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçilerimiz 17:00 ve 01:00 arası çalışacaklar. gece meydan hırsızlara çekçekçilere kalacak. Bu yanlıştan acilen dönülmesi lazım’ dedi.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!