Galata Kulesi’nde Kendini Yakan Adam Öldü! Türkiye Bu Görüntüyü Konuşmuştu!

Galata Kulesi’nde kendini yakan adam öldü! Türkiye bu görüntüyü konuşmuştu! Son dakika haberi: Galata Kulesi‘nde kendini yakan adam hastanede tedavi altına alınmıştı. 28 yaşındaki Abdullah Cihat Turan Pekpak, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. İşte son dakika haberinin detayları…

 

Son dakika haberi: Korkunç olay önceki gün Galata Kulesi’nin önünde yaşandı. Eline plastik bir orak alan 28 yaşındaki Abdullah Cihat Turan Pekpak, kıyafetine önce tiner döktü ardından da kendini ateşe vermişti.

 

İstanbul’da eline plastik orak alarak gezdiği Galata Kulesi Meydanı’nda tinerle kendini yakan 28 yaşındaki genç, kaldırdığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

– Psikolojik sorunları olan gencin olaydan önce ailesini arayarak “kendimi yakacağım” dediği öğrenildi

 

Video 1

 

İSTANBUL (İHA) –
Beyoğlu Galata Kulesi Meydanı Büyük Hendek Caddesi üzerinde önceki gün saat 19.30 sıralarında meydana gelen olayda, eline plastik bir orak alan 28 yaşındaki Abdullah Cihat Turan Pekpak, kıyafetine önce tiner döktü ardından da kendini ateşe vermişti. Bir anda yanmaya başlayan genç adeta alev topuna dönmüştü. Görenleri şoke olduğu olayda yanan gence çevredeki esnaf yangın söndürme tüpüyle müdahale etmişti.
Hastanede yaşam mücadelesini kaybetti
Müdahalenin ardından ağır yaralı genç yere yığılmıştı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edilmişti. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı genci yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına almıştı. Gencin vücudunda 2. ve 3. dereceden yanıkları olduğu ve hayati tehlikesinin olduğu öğrenilmişti.
Olaydan önce ailesini arayıp “kendimi yakacağım” demiş
Olayla ilgili hastanede tedavi devam eden gencin sabah saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi. Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, gencin cebinde Konya’dan geliş otobüs bileti olduğunu tespit etmişti. Ayrıca gencin yanan poşetindeki tableti de polis tarafından muhafaza altına alınmıştı. Gencin psikolojik sorunları olduğu ve olaydan önce ailesini arayarak “kendini yakacağım” dediği öğrenildi.
Polis olayla ilgili başlattığı çalışma sürüyor.

 

GALATA KULESİ’NDE KENDİNİ YAKMIŞTI

Bir anda yanmaya başlayan genç adeta alev topuna dönmüştü. Görenleri şoke olduğu olayda yanan gence çevredeki esnaf yangın söndürme tüpüyle müdahale etmişti.

 

Müdahalenin ardından ağır yaralı genç yere yığılmıştı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edilmişti. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı genci yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına almıştı.

 

2. VE 3. DERECE YANIKLARI VARDI

Gencin vücudunda 2. ve 3. dereceden yanıkları olduğu ve hayati tehlikesinin olduğu öğrenilmişti.

 

“HERKES VİDEO ÇEKME PEŞİNDEYDİ”

Bir kafenin çalışanı Fikret Görgüç, “Birden kendi kendini yaktı ateşe verdi. Hiç bir şey söylemedi. Direk yaktı. Sonra otelin görevlileri söndürdü. Durumu ağırdı çok kötüydü. Herkes video çekme peşindeydi” diye konuştu. Bir kestaneci ise,” Ben tam göremedim. Kendini yaktı. Buralarda dolaşıyor muydu bilmiyorum fark etmedim. Bir anda alev alev yandı” demişti.

 

error: İçerik korunuyor !!!