Şanlıurfa’da Muhtarlar İsyan Etti

Şanlıurfa’da Muhtarlar İsyan Etti

Şanlıurfa’da muhtarlar isyan etti: Bu işkence bu çile neden! Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde iddialara göre enerji yetersizliğinden dolayı bazı mahallelerde günde 4-5 saat elektrikler kesiliyor. Yaz mevsiminde yaşanan kesintiler vatandaşı mağdur ederken muhtarlar isyan etti. 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Sıcak havaların artış gösterdiği yaz mevsiminde derecelerin 50-60 dereceyi bulduğu Şanlıurfa’da yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları mağdur ediyor. Kentin Bozova ilçesinde iddiaya göre enerji yetersizliğinden dolayı günde 4-5 saat elektrikler kesiliyor. 

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Yaşanan mağduriyetle beraber vatandaşlar muhtarların yolunu tutarak yetkililerle görüşmelerini istediler. Muhtarlar, DEDAŞ yetkilileri ile görüşse de enerji yetersizliği nedeniyle günde 4-5 saat elektrik kesintisi yaşanacağını kaydettiler. Yaz mevsiminde bir yandan susuzluk bir yandan elektrik kesintisiyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırırken, muhtarlar “bu işkence bu çile nedir” dediler.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Esnaflar ise elektrik kesintileri nedeniyle çalışamadıklarını, sürekli işlerinin yarım kaldıklarını dile getirerek bir çözüm bulunmasını istediler. 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

“ALLAH’TAN KORKUN”

Dutluca mahalle muhtarı Nihat Şahin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak şu ifadelere yer verdi; 

“Allahtan korkun bu yazın ortasında günde 4 saat elektrik kesme neyin nesidir. Elektrik üretim merkezinde elektrik kesiliyor. Bozova Atatürk barajı bölgesinde 2-3 günden bu yana gündüz saat:12-00-14:00 arası akşam ise saat:20:00-22:00 arasında enerji kesintisi yaşanıyor. Elektrik kesintileri ile ilgili olarak vatandaşlar Başta TEİAŞ olmak üzere TEDAŞ ve yetkilileri aradıklarını belirten vatandaş ve işletme sahipleri ‘özellikle elektrik kesintileri yaz ortasında kesilmesi bizleri perişan ediyor. bir çoğumuz karanlıkta kalıyor. TEDAŞ’ı aradığımızda cevapları enerji yetersiz olduğu kesilmez ise tümden elektrikler kesilir diyorlar. bu nasıl bir anlayış bilmiyoruz. oysa ki enerji faturalarımızı zamanında ödemediğimiz de cezalı duruma düşüyoruz. Kim bunun hesabını verecek bizler neden karanlıkta kalıyoruz. enerji üretim merkezi yanı başımızda olmasına rağmen neden bu mağduriyetler yaşanılıyor. vatandaş ve işletme sahipleri olarak yetkililere sesleniyoruz. Bu işkence çile neden’ dediler.”

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

“ELEKTRİKSİZLİK PERİŞAN ETTİ HALKIMIZI”

Bozova Yavuz Selim mahalle muhtarı MustafaTaşçı ise; 

Elektrik Kesintisi Vatandaşı Çileden Çıkardı! Tüm yurdu etkisi altına alan kavurucu sıcakların normalin üzerinde hissedildiği Bozova’da birde buna elektrik kesintileri de eklenince köydeki vatandaş da, bunaldı adeta çileden çıktı. Bozovanın birçok kesiminde yaşanan elektrik kesintileri yüzünden canından bezen Tüm vatandaşlar ile Devluk sahipleri soluğu Muhtarları nın önünde aldı. Her gün belirli saatlerden uygulanan sistem şu. Elektirik yetersizliği nedeniyle yapılan elektrik kesintilerin ne zaman biteceği, varsa ne zaman giderileceği konusunda bilgi almak isteyen mahalle sakinleri yetkililer,ile görüşmek istiyorlar. Vatandaş!Günlerden beri saatlerce elektriklerin kesik olduğunu dile getiren vatandaşlar “Sabahlara kadar Elektiriksiz kalan.insanlarımız Sıcaklardan perişan haldeler. Bu konuda bize sorunu çözsünler diye Şanlıurfa ya gitmemizi istiyorlar biz hem STK Olarak hem Muhtar Olarak Vatandaşımızın Emrindeyiz ve yarın Yetkililer ile görüşeceğiz ama bakıyoruz ki kendilerinin makamlarında klimalar çalışıyor ve sorun yok! Mahallelerde yani köylerimizde halkın kullanım alanlarından sorun büyük” “Yapılan görüşmelerin arından ise Başmühendis mahalleye gelerek sorunun ne olduğunu öğrenmeye çalışacakmış! İşi mühendis olan alanda kendilerinin çalışması gerekirken maalesef iş sahasına gitmeyen mühendislerin bulunduğu bir kurumdan halk elektrik hizmeti almaya çalışıyor. Daha doğrusu elektrik hizmeti alamıyor. Biz vatandaş olarak elektrik kesintisi nedeniyle Elektrikle çalışan Devluklerimiz gecenin geç vakitlerine kadar elektriğin kesilmesi Sonucu vadandaşımızı Son derece etkiliyor Yetkililerden çözüm bekliyoruz” Yavuzselim Mahallesinde Susuzluk Köylerimizde Elektriksizlik Perişan Etti halkımızı…” sözlerine yer verdi. 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!