İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu Partisinden İstifa Etti

İYİ partili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etmesi gündeme bomba gibi düştü. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, terör örgütünün siyasi kanadı HDP’nin Kılıçdaroğlu’na desteğinin ardından zehir zemberek sözlerle kirli işbirliğine karşı çıkmıştı.

 

 İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, HDP’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına desteğinin ardından 7’li koalisyona dönüşen ittifak için çok sert sözler kullanmıştı.

 

“AKŞENER İLE GÖRÜŞME OLMAYACAK”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Yavuz Ağıralioğlu’nun istifa kararı ile ilgili açıklama yaptı. Kürşad Zorlu, “İstifa müessessi tek taraflı bir karardır. Genel başkanımızla görüşmesi olmayacaktır” dedi.

 

son-dakika-iyi-partili-yavuz-agiralioglu-partisinden-istifa-ediyor-urfadanhabervar-urfadanhaber-urfahaber
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun İstifa Dilekçesi

İYİ partili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etmesi gündeme bomba gibi düştü.. 6’lı koalisyon Cumhurbaşkanı adayını Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıkladı. HDP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermesinin ardından Yavuz Ağıralioğlu da geçtiğimiz haftalarda TBMM’de bir basın toplantısı düzenlemişti. Ağıralioğlu CHP-HDP ittifakını sert sözlerle eleştirmişti.

“Terörün olduğu yerde olmayız” vurgusu yapan Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin sert ifadeler kullanmıştı. ‘Güçlendirilmiş Parlamenter sistem’ diyerek yola çıkıldığını belirten Ağıralioğlu, “Güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli sunulmuş oldu.” demişti.

TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYIZ

Ağıralioğlu şu sözleri kullanmıştı:

HDP açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmayacaklarını açıkladılar. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Ben defalarca ifade ettim. HDP’ye oy veren 6 milyon seçmen, herhangi bir partimiz, HDP’ye oy veren vatandaşlarımızın oyunu alabilirse ben bunun övüncüyle yaşarım.

 

“HDP İLE PAZARLIĞI DOĞRU BULMUYORUM”

Ancak Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. Devlete katil derken cüretkarlığı bir kere PKK’ya katil diyerek gösteremediniz. Dolayısıyla ben HDP’nin bu iklimde, biizim oyumuza talip oluyorsunuz da bizimle niye muhatap olmuyorsunuz. Evet sizinle muhatap olmuyoruz. Siz problemli insanlarsınız. Ermeniler sözde soykırım mitinleri düzenler siz içindesiniz. PKK’yı lanetleyemezsiniz. Vatandaşlarımızı rencide etmeyeceğiz.

PKK’ya müsamaha yok, devleti milleti tehdit edene tebessüm yok. Bende yok, başkasında varsa onlara soracaksınız.

Ben HDP ile pazarlık edilmesini doğru bulmuyorum.

Yavuzağırali olarak konuşuyorum. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde olmam. Bir kere PKK’ya terör örgütü demediniz, APO’ya katil demediniz. Ama siz defalarca milletin meclisine gelip devlete katil dediniz.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına her fırsatta karşı çıkan ve bugün yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini açıklayan İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, “Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum” dese de, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

error: İçerik korunuyor !!!