Freaky (Sıra Dışı ) Filmi 2020 – Haftanın Filmi

Freaky (Sıra Dışı ) 2020 – Haftanın Filmi

Kısa Bir Bakış

Freaky (Sıra Dışı ) 2020  yılı yapımı olan  bu haftanın filmi olmaya hak kazanıyor. Gençlik filmi olmasıyla birlikte korku, komedi, gerilim ve aşk filmi. 13 Kasım 2020’de sinemalara giriş yaptı. Filmin türleri , Slasher , splatter , korku , komedi , gerilimdir. 

Freaky , Christopher Landon tarafından yönetilen, senaryosu Michael Kennedy ve Landon tarafından yapılan ve Vince Vaughn , Kathryn Newton , Katie Finneran , Celeste O’Connor ve Alan Ruck’un oynadığı 2020 Amerikan slasher komedi filmidir . 

Freaky , 8 Ekim 2020’de Beyond Fest’te prömiyer yaptı.  13 Kasım 2020’de Universal Pictures tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde sinemalarda gösterime girdi . Film, Vaughn ve Newton’un performanslarının yanı sıra korku ve komedi karışımını öven eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Fragman

 

Film Özeti

 17 yaşında genç bir kız olan Millie Kessler, ezik bir hayat yaşamaktadır. Çevresi tarafından daima ezilen Millie Kessler hayatı zindan olmuştur. İçine kapanık bir hayat yaşamaktadır. Blissfield Butcher’ın yeni hedefidir. Katil yeni bedeninde seri Katilin mistik hançeri bedenlerinin yer değiştirmesine neden olduğunda Millie kendisini korkunç bir kabusun içinde bulur. Katil ile vücut değiştirmesinden sonra Millie, bu değişikliğin kalıcı hale gelmesine 24 saatten az kaldığını fark eder. Bu sırada Millie’nin bedeninde olan katil, iştahla insan avına çıkar.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Film Konusu 

Dört genç bir konakta konuşuyorlar. İçlerinden biri, Isaac, bir seri katilden önce şarap almak için bodruma iner. Blissfield Kasabı olarak bilinen kırık bir şarap şişesini boğazından aşağı iterek onu öldürür. Blissfield Kasabı Sandra’yı ve banyoyu pusuya düşürür ve kafatasını klozet kapağıyla ezer, Ginny ve Evan seks yaptıkları için çığlıklarını duymaz. Kasap bir tenis raketini kırar ve Evan’ı parçalarla kafasının yanlarından bıçaklar, ardından Ginny’yi bir mızrakla kazığa geçirir. Daha sonra La Dola olarak bilinen eski bir hançeri çalar ve oradan ayrılır. Ertesi gün, zorbalığa uğrayan lise öğrencisi Millie Kessler, okulun maskotu olarak oynadığı Blissfield Valley Lisesi mezuniyet futbol maçına katılır. Millie artık boş olan okulun yakınında eve gitmek için beklerken Kasap ona saldırır. Millie’yi La Dola ile omzundan bıçaklar ve aynı yaranın anında omzunda görünmesine neden olur. Millie’nin ablası Charlene, bir polis memuru gelir ve Kasap’ı korkutur. Polis kanıt olarak La Dola’yı toplar ve Kasap için bir insan avı başlatır.

Ertesi sabah, Kasap ve Millie vücut değiştirdiklerini keşfederler ve ikisi de Blissfield Valley Lisesi’ne doğru yola çıkarlar. Okulda, şimdi Millie kılığına giren Kasap, Millie’nin baş işkencecisi Ryler’ı kızın soyunma odasındaki bir kriyoterapi  ( Cryotherapy ) tankına kilitleyerek öldürür . Masum görünümünün kendisine şüpheden muafiyet sağladığını fark eder ve Millie’nin işkencecilerinden bir diğeri olan oduncu öğretmeni Bay Bernardi’yi bir masa testeresiyle ikiye böler. Şimdi Kasap’ın bedeninde olan Millie, en iyi arkadaşları Nyla ve Josh’u bulur ve okul maskotunun dans rutinini gerçekleştirerek ve bir dizi kişisel soruyu yanıtlayarak onlara kimliğini kanıtlar. Nyla ve Josh, La Dola’yı araştırır ve Millie’nin Kasap’ı gece yarısına kadar hançerle bıçaklaması gerektiğini, yoksa vücut değişiminin kalıcı olacağını keşfeder.

O öğleden sonra, Kasap, Millie’nin ezilen Booker’ını bir canavar mini golfüne çeker.Ama Millie, Nyla ve Josh onu kurtarmak için tam zamanında gelirler. Millie hem Kasap’ı hem de Booker’ı bayıltır ve o ve arkadaşları ikisini Josh’un evine getirir. Kasap’ı bir sandalyeye bağladıktan sonra, Millie ve Nyla durumu Booker’a açıklamaya çalışırlar. Booker, Millie ona haftalar önce anonim olarak yazdığı bir aşk şiirini okuyana kadar ikna olmaz. Josh, Kasap’a göz kulak olurken Millie, Nyla ve Booker, La Dola’yı almak için karakola gider. Nyla, karakoldaki son memur Charlene’i, hançeri çalabilmesi için gitmesi için kandırır. Arabada dışarıda bekleyen Booker, Millie’yi her zaman sevdiğini ortaya koyuyor ve Millie, Kasap’ın vücudunda hissettiği yeni güç ve güvenden nasıl zevk aldığını açıklıyor ve öpüşüyorlar.

Kasap sonunda Josh’un evinden kaçar ve Charlene Nyla’yı La Dola’yı çalarken yakalar. Hala arabada olan Millie, Kasap’ın karakola girdiğini ve peşinden koştuğunu görür, ancak Charlene durumdan habersiz onu gözaltına almaya çalışır. Kasap bir polis arabasıyla kaçarken Millie, Charlene’i alt eder ve onu bir hapishane hücresine kilitler. Blissfield Valley High Homecoming dansında, Kasap, Squi’nin boğazını kırık bir şişeyle kesmeden önce Brett, Squi, Tobin ve Phil tarafından tecavüze uğramaya teşebbüs edilir, Brett ve Tobin’i bir elektrikli testere ile hadım edip başını keser ve Phil’i bir kanca ile bıçaklar. Gece yarısı yaklaşırken Millie, Kasap’ı bulur ve Booker polisi savuştururken Nyla ve Josh onu durdurur. Millie, Kasap’ı La Dola ile bıçaklar ve polis Kasap’ı vurduğu gibi kendi bedenlerine geri dönerler. Sonra,

Bir ambulansta ölümünü taklit ettikten sonra Kasap, Millie’yi eve kadar takip eder ve ona saldırır, onun fiziksel zayıflığı ve endişesiyle alay eder. Millie, Charlene ve anneleri Kasap’ı alt etmek için mücadele ederler, ancak Millie sonunda onu kırık bir masa ayağıyla kazığa oturtarak öldürür.

 

Oyuncuların Filmde Canlandırdıkları Karakterler

  1. Vince Vaughn , kasabada bir şehir efsanesi olarak bilinen yaşlanmakta olan bir seri katil olan Blissfield Kasabı rolünde . O ve Millie, mistik bir hançer yüzünden beden ticareti yaparlar. Vaughn ayrıca Millie Kessler’in vücudundayken onu canlandırıyor.
  2. Kathryn Newton , kasıtsız olarak Blissfield Kasabı ile beden ticareti yapan işkence görmüş bir lise öğrencisi olan Millie Kessler olarak. Newton ayrıca Blissfield Kasabı’nı vücudundayken canlandırıyor.
  3. Celeste O’Connor – Millie’nin en iyi arkadaşı Nyla Chones
  4. Misha Osherovich – Josh Detmer, Millie’nin diğer en iyi arkadaşı olarak oynuyor
  5. Dana Drori :  Char Kessler, bir polis memuru ve Millie’nin ablası olarak rol alıyor
  6. Katie Finneran Coral Kessler, Char ve Millie’nin alkolik dul annesini canlandırıyor 
  7. Uriah Shelton , Millie’nin sevgilisi Booker Strode rolünde
  8. Ezra Sexton, Booker’ın eski bir arkadaşı ve sık sık Millie’ye zorbalık yapan bir sporcu olan Brett rolünde
  9. Alan Ruck Bay Bernardi, Millie’nin küfürlü ve anlayışsız ahşap dükkanı öğretmeni olarak
  10. Melissa Collazo, Millie’nin sık sık ona zorbalık yapan sınıf arkadaşı Ryler rolünde’dir

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

Oyuncuların Fotoğrafları

 

1. Vince Vaughn 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson12

Vince Vaughn, Amerikalı oyuncudur. Genelde komedi filmlerinde oynar. 40 civarı filmde oynamıştır. Annesi Lübnan ve İtalyan kökenli Katolik bir Kanadalı’dır. Babası ise İngiliz, İrlandalı ve Alman asıllı Protestan bir Amerikalı et satıcısıdır. 

Doğum tarihi: 28 Mart 1970 (51 yıl yaşında), Minneapolis, Minnesota, ABD
Boy: 1,96 m
Eşi: Kyla Weber (e. 2010)
Çocukları: Lochlyn Kyla Vaughn, Vernon Lindsay Vaughn
TV şovları: True Detective, F is for Family, Sex and the City, DAHA FAZLA

2. Kathryn Newton

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson10

Kathryn Newton, Amerikalı bir aktris. CBS komedi dizisi Gary Unmarried’de Louise Brooks, HBO gizem dizisi Big Little Lies’de Abigail Carlson ve Netflix gençlik dizisi The Society’de Allie Pressman rolleriyle tanınıyor.

 

Doğum tarihi: 8 Şubat 1997 , Los Angeles, Kaliforniya, ABD
Boy: 1,65 m
TV şovları: The Society, Big Little Lies, Little Women, Supernatural, DAHA FAZLA
Ebeveynleri: Robin Newton, David Newton

3. Celeste O’Connor

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson13

 

Celeste O’Connor, Amazon orijinal filmi Selah and the Spades’de Paloma Davis’i canlandırmasıyla tanınan Kenya doğumlu Amerikalı 

Doğum tarihi: 2 Aralık 1998  , Nairobi, Kenya

 

4. Misha Osherovich

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson14

Misha Osherovich, Freaky filmindeki rolleriyle tanınan Amerikalı bir aktör, film yapımcısı ve LGBT ye ait  aktivisttir. 

 

5. Dana Drori

Karıncalar Yaralarını Nasıl Tedavi Eder? https://www.facebook.com/DMAXTR/videos/876589326269255

 

 

6. Katie Finneran

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson17

Katie Finneran, en çok 2002’de Broadway oyunu Noises Off’daki Tony ödüllü performansları ve 2010’daki Promises, Promises müzikalindeki Tony ödüllü performanslarıyla tanınan Amerikalı bir aktris.

Doğum tarihi22 Ocak 1971 , Şikago, Illinois, ABD
Eşi: Darren Goldstein (e. 2010)

  
 
 

7. Uriah Shelton

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson18

Uriah Shelton Amerikalı aktör ve şarkıcı. Televizyon dizileriyle tanınıyor, örneğin Glades’de Jeff Cargill, Blue dizisinde Josh ve Girl Meets World’de Joshua Matthews gibi. Shelton, 2010 yapımı Lifted filminde de başrol oynadı.

Doğum tarihi: 10 Mart 1997 , Dallas, Teksas, ABD
Boy: 1,68 m
Ebeveynleri: Cindy Shelton, Allen Shelton
Dövüş sanatları: Taekwondo, Muaythai, Wushu

8. Ezra Sexton

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson19

9. Alan Ruck

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson20

Alan Douglas Ruck, John Hughes’in Ferris Bueller’s Day Off filminde Ferris Bueller’in en iyi arkadaşı Cameron Frye’ı canlandırmasıyla tanınan Amerikalı bir aktördür.

10. Melissa Collazo

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson21

Oyuncuların Instagram Hesapları 

Filmin Instagram Hesabı 

Filmin instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Vince Vaughn Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Kathryn Newton Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Celeste O’Connor Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Misha Osherovich Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Dana Drori Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Katie Finneran Instagram Hesabı 

web sitesi için buraya tıklayabilirsiniz…

Uriah Shelton Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Ezra Sexton Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Alan Ruck Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

Melissa Collazo Instagram Hesabı 

instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz…

 

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

 

Gişe ve Hasılat ve Tanıtım Ücretleri

Filmi tamamlamak 35 gün sürdü . 21 Ekim 2019’da  ve 12 Aralık 2019’da tamamlandı. Stüdyo  , filmi tanıtmak için tahmini 8 milyon dolar harcadı.26 Ocak 2021 itibariyle , Freaky  Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 9 milyon  dolar ve diğer bölgelerde 6,2 milyon dolar hasılat elde ederek dünya çapında toplam 15,2  milyon dolar hasılat elde etti . 

Film  , Perşembe gecesi ön izlemelerinden 200.000 dolar dahil olmak üzere, ilk gününde 2.472 sinemadan 1.45 milyon dolar kazandı.  Gişe rekorunu kırarak 3,7 milyon dolara giriş yaptı. Film, ikinci hafta sonunda 1.8  milyon dolar kazandı ve birinciliği korudu. Üçüncü hafta sonunda 799.770$ kazandı (dört günlük Amerikan Şükran Günü hafta sonu boyunca 966.470$ dahil) ve sonraki hafta sonu yeni gelen The Croods: A New Age tarafından tahttan indirildi .

Film, istek üzerine video aracılığıyla 3 Aralık’ta dördüncü hafta sonunda yayınlandı ve FandangoNow’da en çok kiralanan film , Google Play’de dördüncü ve Apple TV’de altıncı oldu .  Ayrıca o hafta sonu 1.502 sinemadan 474.610$ kazandı.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Slasher Filmi Nedir ? 

Slasher filmi  kısaca , korku gerilim gibi kategorilerin bir alt kategorisidir. Genellikle keskin araçlarla ( bıçak , neşter, tornavida vs. )  kullanılarak bir grup insan öldürmekten bir katili kapsayan bir film türüdür.  “Slasher” terimi bazen gayri resmi olarak cinayet içeren herhangi bir korku filmi için genel bir terim olarak kullanılabilse de, film analistleri slasher filmlerini splatter filmler ve psikolojik korku gibi diğer korku alt türlerinden ayıran yerleşik bir dizi özellikten bahsediyorlar.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Splatter Filmler Nedir ? 

Splatter film, kasıtlı olarak kanlı ve grafik şiddetin grafik tasvirlerine odaklanan bir korku filmi alt türüdür. Bu filmler, genellikle özel efektler kullanarak, insan vücudunun kırılganlığına ve sakatlanmasını ön plana çıkartır. 

 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

Freaky (Sıra Dışı ) 2020 Film’inden Fotoğraflar

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson11
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson10
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-9
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-7
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-6
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-5
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-4
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-3
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-2
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson-1
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

sira-disi-film-2020-freaky-watch-2020-izle-Vince Vaughn-Kathryn Newton -Alan Ruck-Katie Finneran-Celeste O'Connor-Misha Osherovich-Uriah Shelton-Dana  Drori-Dustin Lewis-Kelly Lamor Wilson
Freaky 2020 ( Sıradışı ) Kathryn Newton

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

Freaky 2020 ( Sıradışı ) Genel Bakış

IMDB : 6.3

Dil  : İngilizce

Ülke  : Amerika Birleşik Devletleri

TürGerilimKorkuKomedi,

Yapım: 13 Kasım 2020

Süre : 1 Saat 42 ( 101 dakika )

Prodüksiyon : Jason Blum

Yönetmen Christopher Landon 

Görüntü yönetmeni : Laurie Rose

Kurgu : Ben Baudhuin

Senarist : Christopher Landon ,  Michael Kennedy

Bütçe : $6 million[2]

Hasılat :  $14.2 million

Müzik : Bear McCreary

Stüdyo : Blumhouse Productions Divide/Conquer

Dağıtıcı : Universal Pictures

Çıkış tarih(ler)i : 8 Ekim 2020 (Beyond Fest) 13 Kasım 2020 (United States)

OyuncularVince Vaughn Kathryn Newton Alan Ruck Katie Finneran Celeste O’Connor Misha OsherovichUriah Shelton Dana  DroriDustin Lewis Kelly Lamor Wilson 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!