Milan Taraftar Coin’i Çıkartıyor

 

Taraftar coin şu sıralarda popüler oldu. Hele de  covid – 19 dan sonra sanal paraya ( kripto paraya – dijital paraya ) olan rağbet arttı. Kolay ulaşılabilir olması her yerden ödenebiliyor olması , borsada al sat yaparak  ( trading yaparak ) hem koin değerleniyor hemde 7/24 çok az komisyonlarla ödenebiliyor olması , 5 dk hesaba geçiyor olması , dünyanın bir ülkesinden diğer ülkesine coin transferi sadece  5 dk olması , taraftarların kendi takımına maddi manevi yardımı olması hatta takım içinde söz sahibi olması gibi ayrıcalıkları var. 

 

 

Bundan önce PSG ( Paris Saint-Germain ) ve Juventus’da kendi  Fan Token’lerini  çıkarmıştı. 

İtalya’nın güçlü ekibi AC Milan, Socios ve Chiliz ile anlaşmaya vardığını ve kendi taraftar token’ını çıkaracağını duyurdu.

 

 

Milan’ın taraftar token’ı ACM adıyla önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Taraftar Token sahipleri, kulüp anketlerinde oy hakkına, VIP ödüllerine, “süper hayran” tanımına, kulüp ve sponsor promosyonlarına, oyunlar ve sohbet forumları gibi avantajlara erişecek.

AC Milan Baş Gelir Sorumlusu Casper Stylsvig, şu ifadeleri kullandı:

“Socios.com ile el ele vermekten ve onları küresel bir ortak olarak ailemize davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık, dünyanın dört bir yanındaki 450 milyon hayranımıza, Covid-19 pandemisinin yarattığı mevcut koşullar altında özellikle önemli olan AC Milan ile etkileşim için başka bir heyecan verici yol sunmamızı sağlıyor.”

 

 

FC Barcelona, ​​Paris Saint-Germain, Juventus ve AS Roma dahil olmak üzere 20 önde gelen spor kulubü Socios.com ile ortaklık kurdu. PSG, Juventus, AS Roma ve Galatasaray’ın taraftar token’ları, Binance dahil dünyanın önde gelen kripto borsalarında listelendi. PSG ve JUV için 24 saatlik işlem hacimleri Aralık ayında 300 milyon dolara ulaştı. Taraftar token’ları, 12 ayda kulüpler ve ortaklar için 30 milyon dolar üretti ve spor endüstrisi için güçlü bir yeni gelir akışı olmaya hazır görünüyor.

 


error: İçerik korunuyor !!!