Özlem Türeci : 5 İla 11 Yaş Grubu Çocuklar İçin Aşı Aynı , Ancak Daha Az Dozda Olacak

Özlem Türeci : 5 İla 11 Yaş Grubu Çocuklar İçin Aşı Aynı , Ancak Daha Az Dozda Olacak

 

Özlem Türeci: 5 ila 11 yaş grubu çocuklar için aşı aynı, ancak daha az dozda olacak. Alman biyoteknoloji firması BioNTech, koronavirüs aşısının 5 ila 11 yaş grubu çocuklarda kullanım izni için gelecek haftalarda yetkili makamlara başvuracak. BioNTech‘in kurucularından Dr. Özlem Türeci bu yaş grubuna uygulanacak aşı için, “Aşı aynı, ancak daha az dozda olacak” dedi.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Alman“Der Spiegel” dergisine konuşan BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, 12 yaş altı çocuklara korona virüs aşısı yapılmasına ilişkin çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ancak coronavirüs’ün (Covid – 19) çocuklarda görülme riskinin çok az olduğu söylenmişti. Şuan da vatandaşların aklında soru işareti olan bu aşıların ( ki daha aşı fazlarını tamamlanmış )  ne tür yan etkisi olacağı. Bu soruya kimse cevap veremezken çocuklara kadar gelen bu deneysel sıvıların çocuklar üzerindeki etkisi merak konusu. Üzerinde çalışılan bir deneysel sıvının aşı adını , aşı kavramını yada akademik olarak kabulenilmesi için 3 adet faz çalışması gerekir ve en az bu çalışmanın ve deneylerin 5 yıl sürdükten sonra ve başarı oranı minimum %60 
 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

5-11 YAŞ GRUBU İÇİN AŞI ONAYI İSTEYECEKLER

Gelecek haftalarda dünya genelinde 5 ile 11 yaş arası çocuklar üzerinde yaptıkları bilimsel çalışmanın sonuçlarını dünya çapında yetkili makamlara sunacaklarını bildiren Türeci, bu yaş grubu için Avrupa dahil olmak üzere aşı onayı isteyeceklerini belirtti.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

“DAHA AZ DOZDA OLACAK”

Türeci, BioNTech’in söz konusu yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarına sahip olduğunu, ancak bunların izin verme yetkisine sahip kurumlar için hazır hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda BioNTech’in Baş Tıbbi Sorumlusu olan Özlem Türeci, “Biz zaten üretimi hazırlıyoruz. Aşı aynı, ancak daha az dozda olacak.” ifadesini kullandı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

“HER ŞEY PLANA GÖRE İLERLİYOR”

Uğur Şahin ise söz konusu yaş grubu için bilimsel aşı çalışmalarının iyi gittiğini belirterek, “Durum iyi gözüküyor. Her şey plana göre ilerliyor.” dedi.

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

“SERT BİR KIŞ GEÇİRMEMEK İÇİN HALA 60 GÜNÜMÜZ VAR”

Biontech kurucuları Şahin ve Türeci, aşı olma konusunda kararsız insanları aşı olmaya ikna etmek için toplumu elinden gelen her şeyi yapmaya çağırdı. Şahin, “Toplum olarak sert bir kış geçirmemek için hala 60 günümüz var. Bu iki ay içinde mümkün olduğunca çok insanı harekete geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız.” çağrısında bulundu.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!