Laboratuvar Ortamında Yapay Et Üretildi

Laboratuvarda Ortamında Yapay Et Üretildi

Laboratuvar ortamında yapay et üretildi. Memphis Meats adlı şirketin laboratuvar ortamında orjinaliyle tamamen aynı tadı veren dana, tavuk ve ördek eti üretmeyi başardığını açıkladı.

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

Hiçbir hayvanı öldürmeden, tamamen laboratuvar ortamında üretilen ete ‘temiz et’ adı verildiği belirtildi. Ancak yapay et’in tadı nasıl orjinal etin tadı ile aynı olacağı , vitamin değerlerinin ve besleyiciliğinin aynı olacağı düşündürücü. 

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

22 MİLYON DOLAR BAĞIŞ TOPLADI

Memphis Meats’in şimdiye kadar 22 milyon dolar bağış topladığı söylenirken, bağışın önemli bir kısmının ünlü yatırımcılar Bill Gates, Richard Branson ve ünlü gıda şirketi Cargill’den geldiği belirtildi. Mosa Meat ve SuperMeat gibi alandaki diğer şirketler de ‘temiz et’i piyasaya sürmek için Memphis Meat ile rekabet içerisine girdi.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Branson konuyla ilgili Bloomberg’e yaptığı açıklamada “30 yıl içerisinde hiçbir hayvanı öldürmek zorunda kalmayacağımıza ve elde edilen etin temiz et veya bitkilerden elde edilen et olacağına inanıyorum. Hem tadı bildiğimiz etle tıpatıp aynı olacak hem de daha sağlıklı olacak” ifadelerini kullandı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

laboratuvarda-yuzde-100-gercek-et-uretildi-urfadan-haber-var-urfahaber

MALİYETİNİN DÜŞÜRÜLMESi HEDEFLENİYOR

2013 yılında üretilen ilk ‘temiz et burger’in maliyetinin 330 bin dolar olduğu belirtilirken, bugün temiz etin gramının 40 dolar maliyetle üretildiği öğrenildi. Hedefin ise maliyeti konvansiyonel olarak üretilen tavuklardan daha düşük seviyeye çekmek olduğu söyleniyor.

Dünyadaki toplam et tüketimi hacminin yaklaşık 1 trilyon dolar olduğu belirtiliyor.

 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!