Fransa, 1 Ağustos’tan itibaren 16 ülkeden gelen yolculara Kovid-19 testi yapacak

Fransa, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 1 Ağustos’tan itibaren 16 ülkeden gelen yolculara havalimanlarında Kovid-19 testi yapacak.

Uluslararası uçuşların başlaması ile birçok ülke koronavirüs salgını ile mücadelede yeni önlemler almaya devam ediyor. Fransa Başbakanı Jean Castex, bugün Paris’te bulunan Charles de Gaulle Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. Başbakan Castex, Covid-19 salgınıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ülkede koronavirüs vakalarında artış yaşandığını ifade ederek, 1 Ağustos’tan itibaren 16 ülkeden gelen yolculara havalimanlarında Kovid-19 testi yapılacağını duyurdu. Başbakan, test yaptırmak istemeyen yolcuların ise Fransa’ya gelmeden 72 saat önce yaptırdığı Kovid-19 test sonucunu ibraz etmek zorunda olduğunu aktardı. Başbakan Castex, testin Fransa havalimanında yapılması durumunda sonuçların 24 saat içerisinde ilgili kişiye telefon veya elektronik posta yoluyla bildirileceğini açıkladı. Başbakan, test sonucu pozitif çıkan kişilerin ise karantina altına alınacağını duyurdu.

Fransız Başbakan, teste tabi tutulacak 16 ülke arasında ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Panama, Güney Afrika, Kuveyt, Katar, İsrail, Brezilya, Peru, Sırbistan, Cezayir, Türkiye, Madagaskar, Hindistan ve Umman olduğunu belirtti.

error: İçerik korunuyor !!!