Ucuz ekmek kuyruğunda bekleyen yaşlı adam gözyaşlarına boğuldu: Hakkımı helal etmiyorum

Ucuz ekmek kuyruğunda bekleyen yaşlı adam gözyaşlarına boğuldu: Hakkımı helal etmiyorum

 

Video

 

 

 

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde ucuz ekmek almak için sırada bekleyen yaşlı bir vatandaş göz yaşları içinde, “Bizi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmiyorum” diye konuştu. “Halinize şükredin” diyen kişiye ise kuyruktaki yurttaşlar da tepki gösterdi. 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybetmesine bağlı olarak girdi fiyatlarındaki artış İstanbul’daki büyük alışveriş marketlerde ekmek fiyatını 3 liraya, bazı semt bakkallarında ise 3,5 liraya çıkardı. Ekmek fiyatlarındaki zamlar İstanbul Halk Ekmek önündeki kuyrukları uzattı. Halk Ekmek büfesi önünde ucuz ekmek almak için vatandaşlar yağmur altında uzun kuyruklar oluşturdu.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Bağcıla’da bulunan Halk Ekmek kuyruğunda beklerken gözyaşlarını tutamayan yaşlı yurttaş, “Bizi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmiyorum. Millet rezil oldu. Tartışsınlar (Meclis) orada bakalım ne olacak?” diye konuştu.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

“BİZ İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Ekmek kuyruğundaki başka bir vatandaş, “Cumhurbaşkanı’nın damadı doların bu paraya geleceğini söylüyormuş o zamanlar “5 liraya, 6 liraya alacaksınız 10, 15 liraya satacaksınız” diyordu. Demek ki bugünleri görüyorlarmış. Memleketi bu duruma getirenler utansın. Millet bak kuyrukta bir ekmek alamıyor, bekliyor saatlerce ondan sonra orada oturup konuşuyorlar. Biz insan gibi yaşamak istiyoruz. Bakın bu kadar insan burada neden bu havada böyle beklesin. Millet bunu hak ediyor. Az kaldı ne diyelim” dedi.

Halk ekmek kuyruğunda ucuz ekmek bekleyen bir kadın yurttaş ise durumu “Bir şey demiyorum yavrum ne diyeyim ki diyecek bir şey yok. Devletimiz utansın başka bir şey demiyorum” sözleriyle değerlendirdi.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 25]

error: İçerik korunuyor !!!