Bingöl’de 5.2 büyüklüğünde deprem!

[adinserter name=”Site İçi Arama Motoru”]

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

Bingöl’de 5.2 büyüklüğünde deprem!

Bingöl’de 5.2 büyüklüğünde deprem! Belediye başkanı açıkladı: 3 evin yıkıldığının bilgisini aldık. Bingöl’de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre deprem, Kiğı ilçesinde saat 21.28’de gerçekleşti. Elazığ, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Malatya, Bitlis ve Siirt başta olmak üzere, çevredeki birçok il ve ilçeden de hissedildi.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğun belirtilmediğini söyledi.Elazığ’ın Karakoçan ilçesi Kuşbayırı köyünde 1, Çelebi köyünde 1 olmak üzere 2 evde ağır hasar olduğu belirlendi. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadığı bildirildi. Bölgeye barınma ihtiyacının karşılanması için 50 adet çadır yönlendirildi. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

Çataklı: Olumsuz bir ihbar yok, ekiplerin tarama çalışması devam ediyor

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter hesabından “Bingöl – Kiğı’da saat 21:28’de 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle Bingöl, Erzurum, Erzincan, Elazığ ve Diyarbakır’dan olumsuz bir ihbar ulaşmamıştır. Ekiplerin mahallinde tarama çalışması devam ediyor. Ayrıntılı bilgi ayrıca verilecektir. Geçmiş olsun.” mesajını paylaştı. 

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

Koca: Şükürler olsun can kaybımız, yaralımız yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şükürler olsun, can kaybımız, yaralımız yok. Bölge halkımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. İhtiyaç anında bir çağrınızla yanınızdayız. Allah hepimizi afetlerden korusun.” paylaşımını yaptı. 

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

PROF. DR. NACİ GÖRÜR: SIKINTILI BÖLGE

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olan Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“İyi akşamlar. Karakoçan/Kuşbayırı (Elazığ-Bingöl) yöresinde 5,3 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem DAF’ın Karlıova-Bingöl zonunda ancak Karlıova segmanının batısında Kaynarpınar-Kuşbayırı arasında. Bilindiği gibi, Karlıova segmanında büyük bir deprem bekliyoruz. Sıkıntılı bölge.”

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

BAKAN KURUM: HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLATILMIŞTIR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bingöl’ün Kiğı ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarını başlatmışlardır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

 

İletişim Başkanı Altun: Devletimizin tüm kurumları ile teyakkuzdayız

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da “Bingöl’de meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimizin tüm kurumları ile teyakkuzdayız. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun.” dedi. 

Bingöl’ün Kiğı ilçesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Elazığ Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, “Şu ana kadar 3 evin yıkıldığının bilgisini aldık ama yıkılan evlerin sayısı artacak gibi görünüyor” dedi.

 

bingolde_deprem_sondadika-urfadan-haber-var
Bingöl’de 5.2 büyüklüğünde deprem!

 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!