Şanlıurfa’da Başkan Ve Üyeler Partiden İstifa Etti!

Şanlıurfa’da Başkan ve üyeler partiden istifa etti! 2. Olağan İl Kongresine hazırlanan Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığında toplu istifa yaşandı.

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, bugün Genel Başkan Doktor Fatih Erbakan’ın katılımıyla 2. İl kongresini gerçekleştirecekti. Genel merkezinde alınan kararla kongre iptal edildi Genel Başkanın Şanlıurfa programı da iptal edildi.

Akıllarda soru işareti bırakan duruma ilişkin İl Başkanı Ahmet Çolak, İlçe Başkanlarının katılımıyla İl Başkanlığı binasında basın açıklaması düzenledi.

Başkan Çolak, kongrenin ileri bir tarihe ertelendiği yaşanan gelişmede ise listeye müdahale olduğu söyleyerek il yönetimi, parti teşkilatı olarak istifa ettiklerini duyurdu.

“1 GÜN KALA KONGRENİN İPTALİ BİZİ ÜZMÜŞTÜR”

1 gün kala kongrenin iptali kendilerini üzdüğünü söyleyen Yeniden Refah Partisi eski İl Başkanı Ahmet Çolak:

“Gece saat 23.30 civarında kongre için listemi tamamlayarak listemi yolladım. Teşkilat başkanımızda bana, hayırlı olsun başkanım dedi ve bizde artık bu iş bitmiştir yönetim kurulu  üyelerimiz tamamdır  diye sevinmiştik. Sabah 10 civarında Genel Başkanın talimatı o 2 kişiyi  8 kişiye çıkararak şunları asil yönetiminize yazın demişti. Bende kendisine, ben yönetemediğim kişiyi ben yönetimime alamam dedim siz Genel Başkanınıza karşımı geliyorsunuz dedi ve bende asla öyle bir şey olmaz öyle bir saygısızlığımız olmaz genel başkanımıza her zaman saygımız olmuştur bundan sonrada hep devam edeceğini söyledim. Bu vesileyle bizde bunları yönetimimize almıyoruz dedim dolayısıyla 2, 3 saat sonra yüksek seçim kurulundan bizi arayarak kongremizin iptal edildiğini öğrenmiş oldum. Bu karar hepimizi üzdü bizler iki buçuk aydan bu yana bu kongrelere hazırlanıyoruz siyasi partilerden kongreler o ilin, o ilçenin, o il başkanlığının düğüdür ama maalesef bizim bu düğünümüzü hüzne çevirdiler. Biz canla başla 2 aydır maddi manevi hazırlığımızı yaparak bu kongreyi hazırlamış olduk otelden salonlara billboardlara bütün hazırlıklarımızı tamamlamıştık ve 1 gün kala bu tür kongrelerin iptali bizi üzmüştür bizde hakkımızı helal etmiyoruz, biz Şanlıurfa halkından özür diliyoruz” dedi.

“PARTİYE İNANCIMIZ KALMADI İSTİFAMIZI SUNUYORUZ”

Kendilerini en çok üzen Genel Başkanının aramaması olduğunu söyleyen Çolak:

 

“Bizim bu kararımız ne olur, neler yaparız, bizi asıl çok derinden yaralayan ve Genel Başkanımız Doktor Fatih Erbakan dünden bu yana bir telefon bekliyordum maalesef halen beni aramadı bizi zaten derinden yakan Doktor Fatih Erbakan olmuştur. Bizde artık bu şekilde dayanamayacağımızı beyan ettik yönetim kurulu ve ilçe başkanıyla beraber bizde artık bu partide inancımız kalmamıştır biz istifamızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

error: İçerik korunuyor !!!