Diş Hastanelerinde Nöbet Sistemi Başladı

Diş Hastanelerinde Nöbet Sistemi Başladı

Diş hastanelerinde nöbet sistemi başladı. Şanlıurfa Valisi hastanelerde nöbetçi diş doktoru bulunmadığı şikayeti üzerine gerekli talimatlarda bulunarak kentteki 2 diş hastanesinde bugünden itibaren nöbet sisteminin başlatıldığını duyurdu.

 

 

Şanlıurfa’da eğitimci ve yazar olan Yunus Çoban, sosyal medya üzerinden yaptığı şikayet üzerine harekete geçen Şanlıurfa valisi Abdullah Erin anında dönüş yaparak sorunu çözdüğünü yazdı.

 

 

 

Şanlıurfa’da sabahlara kadar diş sancısı çekenlerin imdadına Vali Abdullah Erin yetişti.

 

 

Şanlıurfa’da eğitimci ve yazar olan Yunus Çoban “Şanlıurfa’da dişiniz ağrımasın 12 den sonra nöbetçi klinik doktor veya herhangi açık bir yer yok, bir siz bir Allahınız var. Sabaha kadar diş ağrısı bize revamı Sayın valimizin bundan haberi var mı?” sözleriyle şikayette bulunduğu konu hakkında Vali Erin hemen harekete geçti. Yetkililere gerekli talimatlarda bulunan Vali Erin sağlık hakkını vatandaşlara teslim ederek nöbet sistemini hayata geçirdi.

 

 

Vali Erin müjde niteliğindeki kararı şu sözlerle duyurdu: “Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Eyyübiye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nden bugün itibariyle 24 saat esaslı nöbet hizmeti başlatılmıştır.”

 

 

Fazla zaman geçmeden: “Yunus Bey, önümüzdeki hafta salı gününden itibaren, ihtiyaç halinde arttırılmak üzere, en az bir merkezde 24 saat esasına göre diş tedavisi yapılabilecek. İlginiz için teşekkür eder, hayırlı geceler dilerim.” Diye cevap veren vali Abdullah Erin’e teşekkür eden Yunus Çoban’a daha sonra tekrar dönüş yaparak şu cevap ile müjdeyi verdi Vali Abdullah Erin;

 “Yunus bey, Salı gününü beklemeden Karaköprü ADSH ve Eyyübiye ADSM’de bugün itibariyle 24 saat esaslı nöbet hizmeti başlatılmıştır. Hayırlı günler.” Dedi. Bunun üzerine Eğitimci yazar Yunus Çoban:

“Çok teşekkür ediyorum sayım valim siz de olmasanız Urfa’da sahipsiz kalacaktık. Allah razı olsun Urfa’m adına minnettar kaldım.” Diyerek teşekkür etti.

 

Karar ve talebe anında yanıt takdir topladı.

urfadan-haber-var-urfa-valisi-twitter-1 urfadan-haber-var-urfa-valisi-twitter-2

 

 

 

 

 

 

 

error: İçerik korunuyor !!!