Türkşeker’den Şekere Dev Zam! İşte Zamlı Şeker Fiyatı

Türkşeker‘den şekere dev zam! İşte zamlı şeker fiyatı. Türkiye Şeker Fabrikaları (TÜRKŞEKER), şekere yüzde 30 zam yaptı. Böylece TÜRKŞEKER’de şekerin kilogram fiyatı 5,96 liradan 7,80 liraya yükselmiş oldu. İmalatçı firmalara şeker arzına yeniden başlandığını bildiren TÜRKŞEKER, “Bu çerçevede 50 kilogramlık şekerin çuval fiyatı ise KDV dahil 550 TL olarak güncellenmiştir” açıklaması yaptı.

 

TÜRKŞEKER, 4 Mart 2022 tarihinde şeker fiyatına yüzde 20 zam yapmıştı. Bu zamma eleştiriler sürerken TÜRKŞEKER, bugün de şekere yüzde 30 zam yaptığını açıkladı. Böylece TÜRKŞEKER’de şekerin kilogram fiyatı 5,96 liradan 7,80 liraya yükseldi.

 

TÜRKŞEKER’den yapılan açıklamada, “İmalatçı firmalarımıza destek olmak için kapasite raporu, fiili kullanım durumu gibi kriterler dikkate alınarak imalatçılarımıza yeniden şeker arzına başlanmıştır. Bu çerçevede 50 kilogramlık şekerin çuval fiyatı ise KDV dahil 550 TL olarak güncellenmiştir” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, peynir, yumurta, süt ürünleri gibi temel gıdalar başta olmak üzere şekerde de KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldüğünü açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra TÜRKŞEKER, şekere 4 Mart’ta yüzde 20, bugün de yüzde 30 zam yaptı.

error: İçerik korunuyor !!!