İngiltere’de Kovid-19 Aşısı ve Karantina Karşıtlarının Gösterisine Polis Müdahale Etti

İngiltere’de Kovid-19 Aşısı ve Karantina Karşıtlarının Gösterisine Polis Müdahale Etti

 

İngiltere’de Kovid-19 aşısı ve karantina karşıtlarının gösterisine polis müdahale etti. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının kaldırıldığı İngiltere’de polis, aşı ve karantina karşıtlarının düzenlediği eyleme müdahalede bulundu.

 

dunya-genelinde-covid-19-tespit-edilen-kisi-sayisi-21-milyon-617-bini-gecti-urfadan-haber-var

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Başkent Londra’da Parlamento Meydanı’nda toplanan göstericiler, “Aşıya hayır, karantinaya hayır”, “Çocuklarımızın üzerinden elinizi çekin”, “Benim bedenim, benim kararım” yazılı pankartlar taşıyarak, hükümetin Kovid-19 tedbirlerini protesto etti.

Kalabalığın artması üzerine eylemcilere ana yolu açması uyarısında bulunan polis, ikazlarını dikkate almayan göstericilere müdahale etti, çok sayıda gösterici gözaltına aldı.

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Polisin sert müdahalesi sırasında gözaltına alınan protestocular, “Nefes alamıyorum.” diye bağırdı.Kovid-19 aşı karşıtlarının önceki haftalarda yaptığı gösterilerde yüzlerce kişi gözaltına alınmıştı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

GÜNLÜK VAKA SAYISI 50 BİNİ GEÇTİ, KISITLAMALAR KALDIRILDI

Kovid-19 vaka sayılarının günlük 50 bini geçtiği İngiltere’de 4 aşamalı plan dahilinde uygulanan Kovid-19 kısıtlamalarının sonuncusu bugün itibarıyla kaldırıldı.

 

Kısıtlamaların kaldırılması kapsamında, iç ve dış mekanlarda bir araya gelecek kişi sayısına ilişkin sınırlama da ortadan kalktı. Gece kulüpleri ve barlar açıldı, konser, sinema ve tiyatrolara katılım sayısındaki kısıtlama kaldırıldı.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

BİLİM İNSANLARINDAN İNGİLİZ HÜKÜMETİNE UYARI

İngiliz Tabipler Birliği (BMA), Johnson’ın 19 Temmuz’da Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırma kararının, potansiyel olarak yıkıcı sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulunarak söz konusu kararı “sorumsuzluk” olarak nitelemişti. 

Aralarında çok sayıda doktor ve araştırmacının yer aldığı 122 uluslararası bilim insanı, tıp dergisi The Lancet’te yayınladığı açık mektupta, İngiltere’nin Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırma planını kınamış ve bunu “tehlikeli ve etik olmayan bir deney” olarak nitelendirmişti.

İngiliz hükümetinin Sağlık Danışmanı Chris Whitty de Kovid-19 nedeniyle hastaneye yatış sayılarının haftalar içinde “oldukça korkutucu” seviyelere ulaşabileceği uyarısında bulunmuştu.

 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 250″]

error: İçerik korunuyor !!!