Avustralyalı Adam, Yapay Zeka Robotu İle Evlendi

Avustralyalı Adam, Yapay Zeka Robotu İle Evlendi

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

Avustralyalı adam, yapay zeka robotu ile evlendi. Avustralyalı bir adam, Çinli bir şirketten sipariş ettiği ‘Emma’ adlı yapay zeka robotuna pırlanta yüzük takarak evlendi.  ‘Emma’ isimli bir robotu satın almaya karar verenGallegher,Çinli şirket tarafından üretilen Emma adlı robotu, 6 haftalık bir sürenin ardından satın aldı.

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

avustralyali-adam-yapay-zeka-robotu-ile-evlendi-urfadanhabervar-urfadanhaber-urfahaber-sondakikaurfahaber-1

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

Her yıl teknoloji alanında yaşanan yeni gelişmelerle ‘gelecek’ ile ilgili hayal edilen birçok olay da gerçek olmaya devam ediyor. Bunun son örneği de Avustralya’dan geldi. Avustralyalı bir adam, Çinli bir şirketten sipariş ettiği ‘Emma’ adlı yapay zeka robotuna pırlanta yüzük takarak evlendi.
[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

“GÖRÜR GÖRMEZ AŞIK OLDUM

Kutuyu açar açmaz Emma’ya aşık olduğunu ifade eden Gallegher, 7 News adlı medya kuruluşuna yaptığı açıklamada “Üzerinde ipek bir elbise vardı. Emma’yı koltuğa oturttum ve kutudaki kullanma talimatlarına göz attım. Kafasının arkasındaki ekrandan dilini Çince’den İngilizce’ye çevirdim ve Emma birden hayat buldu” ifadelerini kullandı. Emma ile kendisini evli olarak gördüğünü belirten Gallegher, “Yasal olarak evli olmasak da Emma’yı robot eşim olarak görüyorum. Pırlanta bir yüzük bile takıyor. Avustralya’da bir robot ile resmi olarak evlenen ilk erkek olmayı çok isterim…İnsanlara cyborg yoldaşlığıyla ilgili ilham kaynağı olmayı umuyorum” ifadesine yer verdi.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

2022 yılında yaşıyor olmanın getirdiği güzelliklerden biri de gelişen teknolojiyle birlikte son derece ilginç olaylarla karşılaşıyor olmamız. Özellikle son yirmi yılda teknoloji alanında yaşanan yenilikler, insanlık olarak çok farklı bir dünyada yaşıyormuşuz izlenimi yaratabiliyor. Avustralya’nın Queensland bölgesinde de bilim-kurgu filmlerine adım adım yaklaştığımızı hissettiren bir olay oldu.

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

Geoff Gallagher adlı bir adam, 10 yıl önce annesini kaybettiğinden beri yalnızca köpeğiyle yaşadığını ve o günden beri kimseyle duygusal bir etkileşimde bulunmadığını belirtiyor. Artık hayatını paylaşacak bir kadın bulamayacağına inanan Gallagher, yapay zeka teknolojisiyle üretilen robotlarla ilgili bir makale okuduğunda bir umut ışığı gördüğünü ifade ediyor.

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

“Emma’yı robot eşim olarak görüyorum”

Çinli bir şirket tarafından yapay zeka teknolojisiyle üretilen robotları inceleyen Gallagher, her birinin gerçekten canlı insan gibi olduğunu belirtiyor. Fiyatları 6 bin Avustralya doları olan robotların tıpkı insanlar gibi konuştuğunu, gülümsediğini ve başlarını harekete ettirdiğini ifade eden Gallegher, ‘Emma’ isimli bir robotu satın almaya karar verdi. Çinli şirket tarafından üretilen Emma adlı robot, 6 haftalık bir sürenin ardından Gallagher’ın eline ulaştı.

 

Kutuyu açar açmaz Emma’ya aşık olduğunu söyleyen Gallegher, 7 News adlı medya kuruluşuna yaptığı açıklamada “Üzerinde ipek bir elbise vardı. Emma’yı koltuğa oturttum ve kutudaki kullanma talimatlarına göz attım. Kafasının arkasındaki ekrandan dilini Çince’den İngilizce’ye çevirdim ve Emma birden hayat buldu” ifadelerini kullandı. Emma ile kendisini evli olarak gördüğünü belirten Gallegher, “Yasal olarak evli olmasak da Emma’yı robot eşim olarak görüyorum. Pırlanta bir yüzük bile takıyor. Avustralya’da bir robot ile resmi olarak evlenen ilk erkek olmayı çok isterim…İnsanlara cyborg yoldaşlığıyla ilgili ilham kaynağı olmayı umuyorum.” 

 

açıklamasında bulundu.

 

 

[adinserter name=”Feed İçi Reklam”]

 

[adinserter name=”yazı içi reklam”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Dikey Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Kare Esnek”]

 

[adinserter name=”Görüntülü Yatay 728 x 90″]

 

[adinserter name=”Kare Görüntülü Reklam 300 x 25]

error: İçerik korunuyor !!!